Basın

Dönüşümün İncisine Sratejik Destek

16.12.2017

GİSP, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Gümüş'ün Başkanlığında İzmir İlçe Belediyelerinin temsilcileri, gayrimenkul yatırımcıları,mimarlar ve üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek hızlanan kentsel dönüşüm süreci ve bu konuda atılması gereken adımları değerlendirdi.

Basın Bülteni
Gayrimenkul için Strateji Platformu, İzmir Şubesi’ni Açıyor

15.12.2017

İzmir’de hızlanan kentsel dönüşüm faaliyetlerini ilçe belediyelerinin temsilcileri, gayrimenkul yatırımcıları, şehir planlamacıları ve mimarlarla masaya yatıran Gayrimenkul için Strateji Platformu, İzmir Şubesi’ni açma kararı aldı.

Basın Bülteni
Kentsel Dönüşümde Yeni Düzenleme ve Yeni Dönem

25.11.2017

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu’nun (GİSP) düzenlediği,‘Kentsel Dönüşümde Yeni Düzenleme ve Yeni Dönem’ başlıklı toplantıda değişen kentsel dönüşüm yönetmeliği ile birlikte dönüşümde yatırımcının yolunun nasıl açılacağı tartışıldı.

Basın Bülteni
Dar Gelirliler İçin Konut Politikaları

14.06.2017

GİSP'in düzenlediği, “Dar Gelirliler İçin Konut Politikaları” yuvarlak masa toplantısı, CRE Danışmanlık Kurucu Ortağı Gülcemal Alhanlıoğlu ve TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya sunumlarıyla ve GİSP üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Basın Bülteni
GİSP, Markalı Gayrimenkul Yatırımlarını Tartışacak

14.06.2017

GİSP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferzan Çelikkanat, markalı konut konusunda sektörün önde gelen isimlerini bir araya getiriyor. Yuvarlak Masa Toplantısı’nda, “markalaşmanın” gayrimenkul sektörüne sağladığı katkıları ve kentsel dönüşümdeki rolünü konuşulacak.

Basın Bülteni
Boğaziçi’nin Geleceği

24.03.2017

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu’nun (GİSP) düzenlediği, ‘Boğaziçi’nin Geleceği’ başlıklı yuvarlak masa toplantısında, Şehircilik Şurası dolayısıyla gündemde olan Boğaziçi konusunun önümüzdeki dönemde önemli gelişmelere gebe olduğu belirtildi.

Basın Bülteni
Yeni Neslin Gayrimenkul Beklentileri Neler?

13.02.2017

GİSP üyeleri ve gayrimenkul sektörünün farklı alanlarından isimlerin katılımıyla gerçekleşen zincir toplantılar, yatırımcılara da farklı ufuklar açmaya devam ediyor. Kanyon JointIdea ofisinde gerçekleşen toplantı, geleceğin algısını gözler önüne seriyor.

Basın Bülteni
Teknoloji Gayrimenkulün Mantığını Yeniden Şekillendiriyor

20.01.2017

Gayrimenkul sektöründe yeni bir oluşum olarak isminden sıkça söz ettirmeye başlayan GİSP, katma değeri yükselten programlara imza atıyor. Üyelerin ve ‘GİSP Genç’ takımının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda emlak ve gayrimenkulde bildiğimiz her şeyde beklenen değişim konuşuldu.

Basın Bülteni
GİSP’in Yeni Dönemi Hakan Gümüş Başkanlığında İş Başında

19.11.2016

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu’nun yeni yönetimi işbaşı yaparak yeni dönemde gündemi yönlendirecek konular üzerine çalışmalara başladı. Yapılacak çalışmalar gayrimenkul sektörünün geliştirme, değerleme, finans, pazarlama gibi farklı alanlarında yoğunlaşacak.

Basın Bülteni
Gayrimenkul Sertifikaları ve Yeni Finansman Araçları

19.11.2016

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu’nun (GİSP) düzenlediği, ‘Gayrimenkul Sertifikaları ve Yeni Finansman Araçları’ başlıklı yuvarlak masa toplantısında gayrimenkul sertifikalarının, sektöre sağlayacağı katkılar ve kentsel dönüşümde gayrimenkul sertifikalarının rolü gibi konular ele alındı.

Basın Bülteni
"KDV" Yasası Hakkında Gisp Görüşü...

19.01.2017

Sektörde "KDV" yasası olarak bilinen Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun Hakkında GİSP görüşünü yansıtan basın bülteni yayınlandı.

Basın Bülteni
Gayrimenkul İçin Strateji Platformu, Yabancı Yatırımcıya Türk Gayrimenkul Sektörünü Tanıttı

19.01.2017

Bağımsız think-tank kuruluşu Gayrimenkul için Strateji Platformu (GİSP), MIPIM 2013’de yabancı yatırımcılar için bir toplantı düzenleyerek Türk gayrimenkul piyasası ile ilgili bilgi verdi.

Basın Bülteni
Kentsel Dönüşüm Yeni Düzenlemeyle Hız Kazanacak

17.11.2016

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu’nun (GİSP) düzenlediği, “Kentsel Dönüşümde Yeni Düzenleme Ve Yeni Dönem” başlıklı toplantı üyelerin ve gayrimenkul sektörünün farklı alanlarından katılımcılarla gerçekleştirildi.

Basın Bülteni
Gisp, Gayrimenkul Sektörünün Yarınını Tartıştı

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP), üyelerinin katıldığı, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen iki günlük çalıştayda, 2015 sonrasında gayrimenkul sektörünün nasıl şekilleneceğini tartıştı, çeşitli senaryolar üretti.

Basın Bülteni
Kısa Vadede Konutta Balon Tehlikesi Yok, Ancak Önlem Alınmalı...

CNR EXPO’da düzenlenen Emlak 2013 Fuarı kapsamında, Gayrimenkul için Strateji Platformu (GİSP) tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’deki Gayrimenkul Projeleri Finansman Yöntemleri” başlıklı oturumun Moderatörlüğünü GİSP Başkanı Gürler Ünlü yaptı. Logos Portföy Yönetim Kurulu Üyesi Berrin Önder, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Başkanı Bekir Yener Yıldırım ve Soyak Holding CEO’su ve GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Dr. M. Emre Çamlıbel konuşmacı olarak yer aldılar.

Basın Bülteni
“İstanbul İçin İşbirliği Platformu” Kuruluyor!

CNR EXPO’da düzenlenen Emlak 2013 Fuarı kapsamında, Gayrimenkul için Strateji Platformu (GİSP) tarafından gerçekleştirilen “İstanbul’un, Gayrimenkulde “Marka Kent” Yolculuğu” başlıklı oturumun Moderatörlüğünü GİSP Başkan Yardımcısı/EA İnşaat Genel Müdürü Hakan Gümüş yaptı.Cushman & Wakefield Ülke Başkanı Haluk Sur ve Global Magic Brands CEO’su Ömer Şengüler konuşmacı olarak yer aldılar.

Basın Bülteni
İstanbul’un Marka Değerini Yükseltmek İçin Büyük Buluşma…

Farklı sektörlerden güçlü isimler, İstanbul’un uluslararası algısını yönetmek, gayrimenkul alanında marka değerini yükseltmek için 18 Nisan 2013 günü, Gayrimenkul İçin Strateji Platformu'nun (GİSP) organizasyonuyla bir araya geldi.

Basın Bülteni
Yeni Kdv Düzenlemesi İle Rekabet Kaliteden Kdv Oranına Kayacak

KDV oranları konusunda yaşanan belirsizliğin sona ermiş olmasının sevindirici olduğunu vurgulayan Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Başkanı Gürler Ünlü, gayrimenkul sektöründeki rekabet alanının, konutlarda sunulan kaliteden, uygulanan KDV oranına kayacağını söyledi.

Basın Bülteni
"Kentsel Dönüşüm" Yasası Hakkında Gisp Görüşü...

Kamuoyunda "Kentsel Dönüşüm" yasası olarak bilinen Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Hakkında GİSP görüşünü yansıtan basın bülteni yayınlandı.

Basın Bülteni
Gisp, İstanbul’un Gayrimenkulde Markalaşmasını Masaya Yatırıyor

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP), bir dizi panel, söyleşi ve konferanstan oluşan ‘Gayrimenkul İçin Strateji Toplantıları’nın ilkini 13 Aralık 2012’de düzenliyor. “İstanbul’un Marka Değerinin Yükseltilmesi” başlıklı panel, Yapı-Endüstri Merkezi’nde saat 09:30’da başlayacak.

Basın Bülteni
Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Kuruldu.

Gayrimenkul alanında "think tank" olarak çalışmak üzere Gayrimenkul İçin Strateji Platformu kuruldu.

Basın Bülteni