Yuvarlak Masa Toplantıları

PROPTECH-Gayrimenkulün Teknolojik İnovasyonu

15.08.2018

‘PROPTECH-Gayrimenkulün Teknolojik İnovasyonu’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, yeni teknolojilerin ve blok zinciri (blockchain) sisteminin ...

Devamı
Atatürk Havalimanı Ne Olacak?

02.05.2018

Atatürk Havalimanının kapandıktan sonra, mevcut arazisinin nasıl değerlendirileceği tartışıldı.

Devamı
İmar Barışı

21.05.2018

GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘İmar Barışı’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, İmar Kanununa Eklenen ‘’3194 Sayılı İmar Kanunu Geçici Ek Madde 16’’ ile getirilen haklar ve bu kanunun sağlayacağı imkanlar her yönü ile masaya yatırıldı.

Devamı
Bina Tamamlama Sigortaları ve İskan Ruhsatı

27.04.2018

GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Bina Tamamlama Sigortaları ve İskan Ruhsatı’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, gayrimenkul sektörünün geç teslim ve teslim edilmeme sorunlarını ortadan kaldırması beklenen, Bina Tamamlama Sigortalarının işleyişi, sektöre getireceği yenilikler ve yararlanma şartları, her yönüyle tartışıldı.

Devamı
Ekonomik Göstergeler Işığında Gayrimenkul Sektörü

12.04.2018

GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Ekonomik Göstergeler Işığında Gayrimenkul Sektörü’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, mevcut makro ekonomik göstergeler ışığında, Türk Gayrimenkul sektörünün içinden geçtiği dönem, mevcut durum ve yeni dönemde yapılması gerekenler tüm yönleri ile tartışıldı.

Devamı
‘Kentsel Dönüşüm ve Güneş Enerjisi’

20.03.2018

EkoRE sponsorluğunda, Ritz Carlton otelinde Kentsel Dönüşüm Dergisi, Anahtar Proje ve GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Kentsel Dönüşüm ve Güneş Enerjisi’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, güneş enerjisinin ve temiz enerji kaynaklarının kentsel dönüşümle üretilen yeni binalardaki rolü, akıllı bina sistemleri ve teknolojinin gayrimenkul sektörüne katkıları konuşuldu.

Devamı
İTÜ Sunumu

02.01.2018

Gayrimenkul için Strateji Platformu, İstanbul Teknik Üniversitesi ‘n de üniversite öğrencileri ile buluştu.

Devamı
İzmir Kentsel Dönüşüm

18.12.2017

İzmir’de hızlanan kentsel dönüşüm faaliyetlerini ilçe belediyelerinin temsilcileri, gayrimenkul yatırımcıları, şehir planlamacıları ve mimarlarla masaya yatıran Gayrimenkul için Strateji Platformu, İzmir Şubesi’ni açma kararı aldı.

Devamı
Tarihi Yarımada Vizyon Projesi

06.03.2018

GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Tarihi Yarımada Vizyon Projesi’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, Fatih Belediyesi sınırları içerisinde bulunan, Tarihi Yarımada - Suriçi bölgesinin, mevcut durumu, Suriçi yasası, Suriçi üst yönetimi ve finansal çözüm önerileriyle ilgili sunumdan sonra Fatih Belediye Başkanlığı tarafından bugüne kadar yapılan çalışmalar anlatıldı.

Devamı
‘Alternatif Yurtdışı Gayrimenkul Pazarları’

09.02.2018

GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Alternatif Yurtdışı Gayrimenkul Pazarları’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, Türk inşaat şirketlerinin yurtdışı inşaat ve gayrimenkul pazarlarındaki çalışmaları, dünya inşaat ve gayrimenkul pazarından daha fazla pay alabilmek için yapılması gerekenler tartışıldı.

Devamı
‘Yabancı, Kurumsal Gayrimenkul Şirketlerinin 2018 Yılı Planları’

29.01.2018

GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Yabancı, Kurumsal Gayrimenkul Şirketlerinin 2018 Yılı Planları’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, ülkemizde faaliyet gösteren yabancı sermayeli gayrimenkul yatırım şirketlerinin, 2017 yılında yaptıkları çalışmalar, yabancı gözü ile gayrimenkul sektörü, 2018 yılındaki beklentileri ve yapacakları yatırımlar konuşuldu.

Devamı
‘Kentsel Dönüşümün En Çok Sosyal Boyutu Atlanıyor’

15.01.2018

GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Kentsel Dönüşümün Sosyal Boyutu’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, plansız ve hızlı bir şekilde yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarının, şehirlerin sosyal ve kültürel yapısında meydana getirdiği yıkıcı değişiklikler tartışıldı.

Devamı
‘Blockchain Gayrimenkul İşlemlerini Kökten Değiştirecek’

10.01.2018

GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Blockchain Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkileyecek?’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, Blockchain sisteminin gayrimenkul sektörüne getireceği yenilikler ve bitcoin, etherium, ripple benzeri kripto ödeme sistemlerinin sektörü nasıl etkileyeceği tartışıldı.

Devamı
Yapay Zeka Gayrimenkul Sektöründeki Bütün Ezberleri Bozacak!

02.01.2018

Halil AKSU (GELECEKHANE), Tanju ÇATALTEPE (TAZI.IO) ve Prof. Dr. Zehra ÇATALTEPE’nin (İTÜ) sunumlarıyla gerçekleştirilen interaktif toplantıda, yapay zeka teknolojilerinin gayrimenkul sektörüne getirdiği yenilikler ve faydalar tartışıldı.

Devamı
Ölen AVM’lerin Dönüşümü ve Yeni Eğitim Yapıları

01.12.2017

‘Ölen AVM’lerin Dönüşümü ve Yeni Eğitim Yapıları’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında fonksiyonunu yitiren Alış Veriş Merkezlerinin okul, öğrenci yurdu, hastane gibi kullanımlarla kent ekonomisine daha faydalı hale geldiği konuşuldu.

Devamı
Gayrimenkul Alanında Uluslar Arası Lobi

20.11.2017

‘Gayrimenkul Alanında Uluslar Arası Lobi’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında Yabancı Kurumsal Yatırımcı ve Gayrimenkul Lobisi konusu ele alındı, toplantıda gayrimenkul sektörünün yurtdışında daha sistematik, sürekli ve planlı lobi çalışmaları yapma zorunluluğu konuşuldu.

Devamı
Emlak Komisyonculuğu Yasası ve Yeni Dönem

01.11.2017

`Emlak Komisyonculuğu Yasası ve Yeni Dönem´ konulu Yuvarlak Masa toplantısı, GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlendi. Yuvarlak Masa toplantısında Emlak Komisyonculuğu yasa tasarısı ele alındı.

Devamı
Yeni İmar Yönetmeliği ve Kentsel Dönüşüm

16.10.2017

"Yeni İmar Yönetmeliği ve Kentsel Dönüşüm" konulu Yuvarlak Masa toplantısında kentsel dönüşüm sürecini bekleyen yeni gelişmeler tartışıldı.

Devamı
Dar Gelirliler İçin Konut Politikaları

08.06.2017

GİSP'in düzenlediği, “Dar Gelirliler İçin Konut Politikaları” yuvarlak masa toplantısı, CRE Danışmanlık Kurucu Ortağı Gülcemal Alhanlıoğlu ve TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya sunumlarıyla ve GİSP üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Devamı
Gayrimenkul Satışında Yeni Trendler

11.05.2017

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu’nun (GİSP) düzenlediği, “Gayrimenkul Satışında Yeni Trendler” başlıklı yuvarlak masa toplantısı üyelerin, ‘GİSP Genç’ takımının ve gayrimenkul satış sektörününü oyuncularıyla gerçekleştirildi.

Devamı
Gayrimenkul Sektörü Artık Datayla Yönetilecek

04.04.2017

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP) tarafından düzenlenen yuvarlak masa toplantısının konuğu TÜVİMER Genel Müdürü İshak Kurtuluş Altun oldu.

Devamı
Boğaziçi’nin Geleceği

09.03.2017

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu’nun (GİSP) düzenlediği, “Boğaziçi’nin Geleceği” başlıklı yuvarlak masa toplantısı, üyelerin ve ‘GİSP Genç’ takımının katılımıyla gerçekleşti.

Devamı
Yeni Neslin Gayrimenkul Beklentileri

14.02.2017

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu’nun (GİSP) düzenlediği, “Yeni Neslin Gayrimenkul Beklentileri” başlıklı toplantı, GİSP üyeleri ve gayrimenkul sektörünün farklı alanlarından isimlerin katılımıyla Kanyon JointIdea ofisinde gerçekleşti.

Devamı
Gayrimenkul ve Teknoloji

19.01.2017

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu’nun (GİSP) düzenlediği, “Gayrimenkul ve Teknoloji” başlıklı yuvarlak masa toplantısı, üyelerin ve ‘GİSP Genç’ takımının katılımıyla gerçekleşti.

Devamı
2017 Gayrimenkul Sektörü Öngörüleri

14.12.2016

Gayrimenkul Türkiye (GMTR) Dergisi ve Gayrimenkul İçin Strateji Platformu’nun (GİSP) ortaklaşa düzenlediği, “2017 Gayrimenkul Sektörü Öngörüleri” yuvarlak masa toplantısına, PWC Türkiye ev sahipliği yaptı.

Devamı
Gayrimenkul Sertifikaları ve Yeni Finansman Araçları

08.12.2016

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu’nun (GİSP) düzenlediği, “Gayrimenkul Sertifikaları ve Yeni Finansman Araçları” başlıklı yuvarlak masa toplantısı, GİSP üyelerinin ve sektörün diğer temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Devamı