Üyeler

Yönetim Kurulu Üyeleri

Hakan Gümüş

Yönetim Kurulu Başkanı

Bosphorus Invest – Yönetim Kurulu Başkanı

1980, Çankırı doğumludur. Ankara Gazi Anadolu Lisesi’nden 1998 senesinde mezun olduktan sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümüne girdi ve 2004 senesinde Şehir Plancısı ünvanıyla mezun oldu. Üniversitenin ilk yılında tanıştığı AEGEE’de (Avrupa Öğrenci Forumu) 2000-2001 arasında Ankara Şube Başkanı ve 2001-2002 yılları arasında Brüksel’de Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 2004 – 2005 yılları arasında Avrupa Birliği Türkiye Gençlik Konseyi Proje Koordinatörü olarak çalıştı. 2009 yılına kadar sırasıyla Türk Eğitim Derneği’nde Uluslar arası Projeler Uzmanı, CarrefourSA ‘da Gayrimenkul Geliştirme Uzmanı, Best Buy’da Gayrimenkul Geliştirme ve Kiralama Uzmanı olarak görev aldı. Kariyerine 2009 – 2011 yılları arasında, perakende sektörünün AVM yönetim ve kiralamasında öncü şirketi Jones Lang LaSalle bünyesinde Erbil, Beyrut, Şam, Abu Dhabi gibi bölge şehirlerinde Kiralama Müdürü olarak devam etti. Hakan Gümüş, 2011-2014 yılları arasında EA Gayrimenkul Geliştirme İnşaat Yatırım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak çalıştı. Kartal Kul eve Beykonakevleri projelerini tamamladı. 2014’ten bu yana Kağıthane Atiye Residence projesini geliştiren HAS-DBN Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bosphorus Invetsments Yönetim Kurulu başkanlığı yapmaktadır. Halen ODTÜ Mezunları Derneği, Şehir Plancıları Odası, Gazi Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği ve Avrupa Öğrencileri Forumu Alumni üyesi olan Hakan Gümüş, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Başak Dilmen Turan

Genel Sekreter

Anka Gayrimenkul Değerleme A.Ş. – Marmara Bölge Müdürü

1986 doğumlu Başak DİLMEN TURAN, 2010 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Şehir ve Bölge Planlama bölümünü bitirdikten sonra Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olarak çalışma hayatına İzmir’de başlamıştır. Bir süre sonra Ankara’ya geçen ve burada Rijit Gayrimenkul Değerleme’de önce saha uzmanı olarak çalışmış ilerleyen dönemlerde ise Değerleme Depertman Yöneticisi olarak yaklaşık 7 yıl hizmet vermiştir. 2017 yılında TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de denetmen olarak, 2018 yılında ise Vakıf Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de İş Geliştirme uzmanı olarak yaklaşık 3 yıl görev almıştır. 2021 yılından itibaren ANKA Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de Marmara Bölge Müdürü olarak görev almaktadır. Yaklaşık 10 yıllık mesleki tecrübesi bulunan DİLMEN, 2014 yılından buyana SPK Lisanslı olarak yürüttüğü değerleme ve danışmanlık çalışmalarında arsa-arazi, ticari, sanayi, konut, turistik tesis ve perakende gibi çok çeşitli gayrimenkul türlerinin analiz ve ekspertiz raporlarının hazırlanması, yatırım projelerinde değerleme çalışmalarına ilişkin danışmanlık verilmesi gibi konularda çalışmalar yürütmektedir. Akademik açıdan 2018 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi bünyesinde kişisel gelişim ve gayrimenkul değerleme üzerine 8 ay süreli eğitim almış, halende İTÜ Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans programında eğitimini sürdürmektedir. ULI ( Urban Land Institute) ve GKL ( Gayrimenkulde Kadın Liderler) üyelikleri bulunmaktadır.

Dr. Mehmet Ersül

Muhasip

Proje Geliştirme Direktörü

St. Georg Avusturya Lisesi’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra, Viyana Teknik Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği eğitimi alan Mehmet Ersül, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Yönetiminde Bilişim alanında MBA derecesine sahiptir. Halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Doktora programında Yönetim-Organizasyon dalında Gayrimenkul Geliştirme Şirketlerinin Stratejik Yönetimi ve Yabancı Gayrimenkul Şirketlerinin Türkiye’ye Giriş Stratejileri üzerine doktora çalışmasını sürdürmektedir. Baytur İnşaat bünyesinde Teklif Mühendisi olarak başladığı iş yaşamını sırasıyla Koray İnşaat Gayrimenkul Geliştirme Grubu’nda ve Sinpaş Grubu’nda Proje Geliştirme ve Yönetim Koordinatörü olarak sürdürdü. Ege Yapı Group’taki görevi öncesinde sırasıyla Emaar Türkiye’de Emaar Square Projesi’nin iş geliştirmesi ve proje finansmanından, Toksöz Holding bünyesinde ise Holding’in gayrimenkul yatırımlarının yönetilmesi ve yeni projeler geliştirilmesinden sorumlu olarak çalıştı. ULI ve GISP üyelikleri bulunan Mehmet Ersül, Konutder İmar Mevzuatı ve Kentsel Dönüşüm Komitesi’nde görev almakta olup, SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı almaya hak kazanmıştır.

Nevzat Yavan

Yönetim Kurulu Üyesi

Esas Gayrimenkul A.Ş. – Chief Asset Management Officer

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Nevzat Yavan, kariyerine 1999 yılında Profilo Alışveriş Merkezinde Pazarlama Uzmanı olarak başladı. 2006-2007 yılları arasında Kayseri Park Alışveriş Merkezi Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2007-2015 yılları arasında Jones Lang LaSalle’da sırasıyla Alışveriş Merkezi Koordinatörü, Associate Director ve National Director olarak yer aldı . 2015-2017 yılları arasında Mergen Mülk Yönetimi Kurucu Ortak/Yönetim Kurulu Üyesi olan Yavan, 2018 yılından bu yana Esas Gayrimenkul’de Chief Asset Management Officer olarak görev yapmaktadır.

Berna Meşeli

Yönetim Kurulu Üyesi

Bari Global – Portfolio Manager

İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Planlama Bölümü’nden mezun olmuştur. London School of Economics Finans anabilim dalı Alternatif Yatırım Araçları programını tamamlayan Berna Meşeli’nin Londra Greenwich Universitesi’nde Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırımları alanında yüksek lisansı bulunmaktadır.
Muhtelif geliştirme projelerine en iyi ve en etkin kullanım analizi çalışmaları, gayrimenkul yatırım fizibilitesi, finansman amortizasyonu ve kiralama fizibilitesi çalışmalarını yürütmüştür.
Konut, alışveriş merkezi, teknopark, öğrenci yurdu, yaşlı bakım kompleksi, otel alanlarında geliştirme çalışmalarında görev almıştır. 408000 numaralı Gayrimenkul Değerleme Lisansına sahiptir. Türkiye’nin ilk faaliyet izni almış portföy yönetim şirketinde gayrimenkul yatırım fonlarının kuruluş ve portföy oluşturma süreçlerinde görev almıştır. 2018 yılında şirket bünyesinde kurulmuş olan ticari gayrimenkul yatırım fonunda yatırım komitesi üyesi olarak görev yapmıştır. 2018 yılından bu yana Türkiye genelinde ve uluslararası platformlarda gayrimenkul yatırımları, yönetimi ve geliştirme konusunda danışmanlık vermektedir.

Şükrü Cem Akçay

Yönetim Kurulu Üyesi

Egemall Gayrimenkul Geliştirme Yatırım İnşaat A.Ş. – Genel Müdür

1974 Ankara doğumlu Cem Akçay, İzmir Atatürk Lisesi ve ardından Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümleri’nden mezun olduktan sonra, Yaşar Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamlamıştır.
1996 Yılında Tepe İnşaat bünyesinde başladığı iş hayatına 2005 yılında Multi Turkey bünyesinde Şantiye Koordinatörü, 2010 yılında Turkmall’da Proje Koordinatörü, Gayrimenkul Direktörü olarak devam etmiş; 2017 Yılında gayrimenkul danışmanlığı, gayrimenkul yatırım stratejisi belirleme, gayrimenkul geliştirme süreçleri yönetimi, iş ve idari ilişkiler yönetimi konularındaki deneyimlerini paylaşmak üzere, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda kurulan Egemall Gayrimenkul Geliştirme Yatırım İnşaat A.Ş. ‘de çalışmalarına devam etmektedir.

Görkem Öğüt

Yönetim Kurulu Üyesi

Endeksa – Kurucu Ortak ve Genel Müdür

İlk ve orta öğrenimini Adana’da tamamlayan Görkem Öğüt, lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği’nden aldı. Netcad’de başladığı çalışma hayatında uzun yıllar uluslararası projelerde satış öncesi destek, yazılım uzmanı ve proje yöneticisi olarak görev aldı ve kurumun farklı ülkelerdeki projelerini başarı ile yürüttü. Coğrafi bilgi sistemleri ve yazılım konularındaki uzmanlığını gayrimenkul teknolojileri alanında kullanmak amacı ile 2014 yılında Neozeka Yazılım’ı ve ardından 2017 yılında Türkiye’nin ilk ve tek otomatik gayrimenkul değerleme platformu olan Endeksa’yı kurdu. Halen emlak danışmanları, bireyler, geliştirici firmalar, perakende firmaları gibi gayrimenkul değerine ihtiyaç duyan pek çok kişi ve kuruma hizmet veren Endeksa’nın Genel Müdürlüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda gayrimenkul sektörünün teknoloji odaklı gelişimine katkı sağlamak amacıyla, proptech alanındaki bilgi birikimini sektörün önde gelen derneklerinin danışma kurullarında yer alarak aktarıyor.

Evrim Karayel

Yönetim Kurulu Üyesi

Karayel & Partners – Yönetim Kurulu Başkanı

1978 yılında Elazığ ilinin Maden ilçesinde doğdu. Ankara Hacettepe Üniversitesi İnşaat Teknikerliği Ön Lisans, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Lisans, İstanbul Maltepe Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans MBA mezunudur. 1997 yılından beri Uluslararası Gayrimenkul ve Müteahitlik Sektörü içerisinde Proje Yönetimi, İş geliştirme, Uluslararası Yatırım Geliştirme ve Yatırım Yönetimi alanlarında çalışmalar yapmaktadır. 1997 ile 2008 yılları arasında Türk Müteahitlik Sektörünün Uluslararası Arenada gerçekleştirdiği büyük ölçekli projelerde aktif olarak çalıştı. Özellikle Rusya Federasyonu’nda farklı bölgelerde ve Moldova’da birçok Gayrimenkul projesinin başarıyla bitirilmesinde üst düzey yönetici ve Proje Müdürü pozisyonunda görev aldı. 2008 ile 2010 yılları arasında Bağımsız Devletler Topluluğundaki bir çok ülkede Proje Geliştirme ve İş Geliştirme Alanlarında çeşitli çalışmalar yaptı. Özellikle Azerbaycan, Türkmenistan, Kırgızistan, Rusya Federasyonu, Tacikistan ve Kuzey Irak’da Geliştirdiği Projeler ile Uluslararası Pazar’da önemli ticari başarıların elde edilmesinde pay sahibi oldu. 2010 yılından beri Gürallar Grubu ‘na ait Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Şirketi olan Gürallar Yapı A.Ş. ‘nin Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Gürallar Yapı’nın çalışmaları içerisinde Lapis markası ile nitelikli Gayrimenkul Projeleri , Ali Bey Resort Otelleri , Artcraft Fabrikaları bulunmaktadır. Evrim Karayel Gayrimenkul Projelerinin Geliştirilmesi, Geliştirme ve İnşaat Sürecinin Yönetilmesi, Projelerin Finansal Yönetimi, Uluslararası Gayrimenkul Sektörü, Uluslararası Müteahitlik Sektörü konularında geniş deneyime sahiptir. Gayrimenkul yayınlarında, ekonomi gazetelerinde, gayrimenkul web sitelerinde sürekli olarak makaleler, görüşler yayınlamakta olan Evrim Karayel , bir çok yerel ve uluslararası panel, toplantı ve konferansa konuşmacı olarak katılmaktadır. Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Derneği (GİSP) Kurucu Üye ve Yönetim Kurulu Üyesi , Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) üyesi, İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER )Araştırma Geliştirme Kurulu Üyesi dir. Evrim Karayel ana dili Türkçe’nin yanında İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Doç. Dr. Serhat Başdoğan

Yönetim Kurulu Üyesi

Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi – Öğretim Üyesi

2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’den mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Hollanda ve Türkiye’de toplu konut araştırmaları üzerine Eindhoven Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde eş zamanlı olarak 2007 yılında tamamladı. Gayrimenkul yatırım projelerinde tasarım odaklı risk yönetimi alanında 2013 yılında doktora tezini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde verdi. Doktora sonrası eğitimini 2016-2017 yılları arasında Delft Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Serhat Başdoğan birçok ulusal ve uluslararası yarışmada jüri üyesi olarak görev aldı. 2012-2016 yılları arasında Türkiye Ulusal Mimarlık Ödülleri düzenleme komitesi üyesi olarak görev yaptı. Bir dönem Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi yönetiminde görev aldı. Halen, Avrupa Gayrimenkul Topluluğu (ERES) ve Urban Land Institute (ULI) üyelikleri devam etmektedir. 2005 yılında UIA’nın düzenlemiş olduğu Yaşasın Kentler ve Çanakkale İl Özel İdaresinin düzenlemiş olduğu Çanakkale Savaşı Araştırma Merkezi yarışmalarında ödül almıştır. 2017 yılında Doç. Dr. ünvanı alan Serhat Başdoğan, Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Ünversitesi, Delft Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde dersler vermiştir. Şu an tam zamanlı olarak Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans derslerini vermekte ve Mimari Tasarım 5 Stüdyosunun koordinatörlüğünü yürütmektedir. Barınma kültürü, toplu konut, kentleşme, tasarım odaklı gayrimenkul geliştirme konularında araştırmalarını ve yayınlarını devam ettirmektedir.

GİSP Üyeler

Şeyma Kumuk

Yönetim Kurulu Başkanı – Remarket

2000 Yılında İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldu, kariyerine Acar Holding ‘de Peyzaj Mimarı olarak başladı, 2001-2005 yılları arasında Tepe İnşaat ‘ta Satış Takım Lideri olarak çalıştı, 2006 – 2007 yılları arasında Çubuklu Vadi Konakları projesinde Satış Yöneticisi, 2007 -2009 yılları arasında ise Salman Danışmanlık firmasında Yönetici Ortak olarak çalışma hayatına devam etti, 2013 – 2015 yılları arasında Bay İnşaat ‘ta Satış-Pazarlama ve Kiralama Müdürü olarak çalışan Şeyma Kumuk, kariyerine 2016 – 2019 yılları arasında Han Global İnşaat A.Ş. de Yönetim Kurulu Üyesi olarak kariyerine devam etti. 2020 yılında REMARKET Gayrimenkul Geliştirme ve Satış Danışmanlığı firmasını kurdu, halen firma sahibi olarak çalışma hayatına devam etmekte aynı zamanda, PSS London İstanbul Temsilcisi ve Hamle Global İnşaat A.Ş. ‘de Yönetim Kurulu Üyesidir.

Hakan Bucak

Mars Investment – Kurucu Genel Müdür

1990 yılında Mersin’de doğdu. 2012 yılında, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünden mezun oldu. Öğrenimi sırasında Helsinki’de, Erasmus Öğrenci Değişim Programı aracılığıyla Haaga-Helia Üniversitesi Hospitality Management bölümünde eğitim aldı. Bilgi Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Politikası Bölümünde ‘’Halkın Suriyeli Sığınmacılara Karşı Davranışlarını Belirleyen Faktörler: Şanlıurfa Örneği’’ konulu tezi ile yüksek lisans çalışmalarını tamamladı. Bunun yanı sıra, London School of Economics and Political Science tarafından düzenlenen ‘Real Estate Economics and Finance’ adlı sertifika programını tamamladı.
Dedeman Holding bünyesinde yer alan Dedeman Şanlıurfa Otel’inde iş hayatına başladı. Akabinde pek çok inşaat ve üretim şirketinde yöneticilik görevleri üstlendi. 2014 senesinde New York ve Los Angeles şehirlerindeki faaliyetleriyle gayrimenkul sektörüne giriş yaptı. 2015 yılı itibariyle, Ilgın İnşaat İç ve Dış Ticaret A.Ş. bünyesinde Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatör görevlerini yürüttü. Türkiye’nin önde gelen inşaat ve gayrimenkul firmalarına ‘’Stratejik Global Satış ve Pazarlama’’ alanlarında danışmanlık hizmeti sundu.
2018 yılında kurduğu Mars Investment firmasında “Kurucu Genel Müdür” olarak çalışmaya devam etmektedir. Türkiye genelinde ve uluslararası platformlarda, çeşitli kişi ve kuruluşlara; yatırım yönetimi, stratejik yatırım danışmanlığı, global satış ve pazarlama yönetiminin yanı sıra, yatırım finansmanı, dijital dönüşüm danışmanlığı ve yatırım yolu ile Türk vatandaşlığı edinme alanlarında hizmet vermektedir. Mars Investment; Dubai Cityscape Global Awards “Az Katlı Konut Projesi” ve Forbes “Getiri Potansiyeli En Yüksek Konut Projesi” gibi uluslararası düzeyde prestijli ödüllere sahip olan birçok projeye de yönetim ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
Günümüzde DEIK Suriye ve Dubai İş Konseyleri Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenen Hakan BUCAK, GİGDER Kurucular Kurulu Üyesi olarak sivil toplum kuruluşu faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ali Hepşen

Öğretim Üyesi, İstanbul Üniversitesi

Doç. Dr. Ali Hepşen, 1978 yılında İzmir’de doğmuş, ilköğrenimini Tire Kurtuluş İlkokulunda, orta ve lise öğrenimini ise İzmir Bornova Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümüne girmiş, 2002 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetini takiben İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Finans Yüksek Lisans Programına başlamış ve 2004 yılında mezun olarak finans uzmanı unvanını almıştır. 2010 yılında aynı enstitüde doktora çalışmasını tamamlamış olup, doktor unvanını almıştır. 2012 yılında ise doçentlik unvanına hak kazanmıştır. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Anabilim Dalında göreve başlamış olan Ali Hepşen halen aynı kürsüde meslek hayatına devam etmekte olup, konusunda çok sayıda ulusal ve uluslararası akademik çalışma gerçekleştirmiştir.

Deniz Şahinkaya

Monetise Real Estate Solutions – Kurucu

1983 yılı doğumlu Deniz Şahinkaya, 2006 yılında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2005-2006 yılları arasında çeşitli illerde arkeojeofizik çalışmalarında bulunmuş, birçok antik yapının yeryüzüne çıkarılmasına katkı sağlamıştır. 2006-2007 yılları arasında Garanti Bankası A.Ş.’de portföy yetkilisi olarak çalışmıştır. 2007-2013 yılları arasında Vektör Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de gayrimenkul değerleme uzmanı ve iş geliştirme müdürü olarak görev almış 2013-2016 yılları arasında Eva Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de Araştırma ve Raporlama, Kurumsal İletişim departmanlarını yönetmiştir. Aynı dönemde Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almıştır. 2016-2017 yılları arasında dünyanın en büyük inşaat şirketlerinden biri olan Bilfinger Türkiye’de Satış & Kiralama Direktörü olarak görev almıştır. 2017 yılında aldığı bir kararla, 10 yılı aşkın süredir gayrimenkul piyasasında edindiği tecrübeleri doğru bir şekilde kullanmak için Monetise Real Estate Solutions şirketini kurmuştur.

Alp Çiçekdağı

Yönetici Ortak, Kent Development

Alp Çiçekdağı, 15 yıllık Uluslararası gayrimenkul geliştirme tecrübesi ile KENT Development Yönetici Ortağı olarak görevini yürütmektedir. KENT Development kuruluşundan önce Dubai Holding Uluslararası Gayrimenkul Yatırımı ve Geliştirme Grup Şirketi olan Sama Dubai Geliştirme Yöneticiliği yapmıştır. Alp Çiçekdağı, Sama Dubai’nin Doha, Cidde ve İstanbul’daki Dubai Towers, Umman ve Bahreyn’deki Salam Resort projeleri ile Tunus ve Fas’daki kentsel gelişim projeleri gibi büyük ölçekli karma kullanımlı projelerden oluşan uluslararası portföyünü yönetmiştir. Dubai Holding bünyesindeki Gayrimenkul firmalarının birleştirilmesi sonrasında, Alp Çiçekdağı uluslararası projelerden sorumlu olarak Dubai Properties Group’ta İş Geliştirme Direktörlüğünü yapmıştır. Öncesinde, Dubai hukumetine bagli olarak Execuitve Office’te, Dubai Healthcare City, Dubai Internet City, Dubai International Financial Center ve Jumeriah Beach Residences gibi ticari iş bölgeleri ve mega projelerinde İş Geliştirme Direktörlüğünü yürütmüştür. Alp Çiçekdağı, profesyonel iş hayatına Colliers International’ın İstanbul ofisinde Değerlendirme Danışmanı olarak başlamıştır. Alp Çiçekdağı, Boğaziçi Üniversitesi’nden İktisat Lisansı derecesini aldıktan sonra San Francisco Üniversitesi’nd MBA ve UC Berkeley’de gayrimenkul programını tamamlamıştır.

Nihan Görgün Karahanoğlu

Servotel Yönetim Kurulu Üyesi – Kıdemli Direktör – Proje Geliştirme

1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık fakültesinde lisans eğitimini tamamlayan Nihan Görgün Karahanoğlu, kariyer hayatına İzmir’de başladı. Daha sonra 1998 – 2011 yılları arasında İngiltere’de yaşayarak 10 yılı aşkın bir süre Londra’da iş hayatını sürdürdü. Bu zaman zarfında, İngiltere Bedfordshire Üniversitesi’nde Proje Yönetimi üzerine MBA eğitimi aldı. Teknik altyapısı ile yönetim tecrübesini birleştiren Karahanoğlu, İngiltere’de ilk olarak, uluslararası bir inşaat şirketi olan Balfour Beatty Plc bünyesindeki Heery International Ltd’de Proje Yöneticisi olarak görev yaptı. Daha sonra Drivers Jonas LLP ve Deloitte LLP gibi prestijli danışmanlık şirketlerinde, Kıdemli Proje Yöneticisi olarak, gayrimenkul proje yönetimi, gayrimenkul geliştirme, fizibilite analizleri, stratejik danışmanlık, proje finansmanı ve bütçe yönetimi, planlama, risk yönetimi, tasarım yönetimi, kalite ve değer yönetimi gibi pek çok alanda çalıştı. Uluslararası, büyük ölçekli ve prestijli bir çok projenin yönetimini başarıyla gerçekleştirdi. London British Film Institute – The New Film Centre, London Business School Redevelopment, London Natural History Museum – Darwin Centre 2 projelerinden bazılarıdır. Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren, Association for Project Management ve Chartered Institute of Building kuruluşlarına üyedir. Aynı zamanda Londra Westminster Üniversitesi’nde misafir okutman olarak ders vermektedir. Bugün profesyonel kariyerine İstanbul’da devam etmekte olan Karahanoğlu, Servotel Corporation bünyesinde Kıdemli Proje Geliştirme Direktörü olarak görevini yürütmektedir. Karahanoğlu, yurt içinde ve yurt dışında, özellikle turizm ve konut sektöründe, proje yatırım irdeleme, konsept geliştirme, önerilen konseptin uygulanması ve proje yönetimi, marka entegrasyonu gibi alanlarda hizmet vermektedir. Karahanoğlu aynı zamanda Servotel’in yönetim kurulu üyesidir.

Ali Yüksel

Avukat – Ali Yüksel-Hilmi Özalp Hukuk Bürosu Kurucu

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1989 yılında bitirdi. Marmara Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. Gayrimenkul Hukuk dalında Doktora yapmaktadır. 1991 yılından beri İstanbul Barosuna bağlı 17174 sicil numara ile avukatlık yapmaktadır. Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü’nün Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Gayrimenkul hukuku enstitüsü hukukçu, akademisyen, yargı mensupları ,kadastro ,tapu orman planlama ve imar ve şehircilik, milli emlak, gayrimenkul, mimarlık alanında kişi ve kuruluşlardan oluşan, 7 ana çalışma grubunda 60 uzmandan oluşmaktadır. Enstitü; imar, gayrimenkul ve kentsel dönüşüme yönelik konferans, seminer ve çalıştaylar yapmakta, kitap yayınlamakta olan bir kuruluştur. Türkiye Bilişim Derneği (TBD), INTA (International Trademark Association) ve Fransız Türk İşadamları ve bazı Yurtdışı mesleki kuruluşlara da üyedir. İngilizce bilmektedir.

Ahmet Serdar Çetin

Kapital Gayrimenkul Yatırım A.Ş-Genel Müdür

1971 Yılında Kuzguncuk ‘da dünyaya geldi. 1995 Yılında Yılmaz Mimarlık Mühendislik firmasında başladığı İnşaat sektöründe, Belediye ve imar mevzuatı konusunda 24 yıl süre ile firmaların tapu alım aşamasından sonra, İskan alınana kadar olan tüm kurum süreçlerinde teknik danışman olarak çalıştı. Kapital Gayrimenkul Yatırım A.Ş firmasında Genel Müdürü olarak mesleki kariyerine devam eden Ahmet Serdar Çetin ‘in Üsküdar İmar Kültür Derneği , Fenerbahçe Kongre üyeliği ve Lösev gönüllü üyeliği bulunmaktadır.

Asım Sağlam

Yönetim Kuru Başkan Vekili / Tesa Yapı ve Gayrimenkul AŞ

1982 yılı Almanya doğumlu olan Asım Sağlam aslen Nevşehirlidir. Sırasıyla 2000 yılında orta öğrenimini, 2005 yılında yüksek öğrenimi olarak İktisat Bölümünü ve 2008 yılında yüksek lisans eğitimi olarak da İstanbul Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını tamamlayarak mezun olmuştur. İş hayatına 2008 yılında aile şirketine ait grup firmalarından petro-kimya sektöründe faaliyet gösteren Onur Plastik adlı firmada görev alarak başlamış daha sonra yine grubun tekstil-hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren Temu Çorap sanayiinde finans sorumlusu olarak görevini icra etmiş ve şu anda da yönetim kurulu başkan vekilliğini yürüttüğü Tesa Yapı ve Gayrimenkul AŞ’ deki görevini üstlenmiş ve icra etmeye devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Asım Sağlam evli ve 3 çocuk babasıdır. Çeşitli STK ve yardım kuruluşlarında görev edinmektedir. MÜSİAD İnşaat Sektör Yönetim kurulunda görevini sürdürmekte ve ayrıca ASKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Yeni Yatırımlar İş Geliştirme Komisyonunda görev almaktadır.

Nazım Olcay Kurt

Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı/ Yönetici Ortak

2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2006 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden hukuk yüksek lisans derecesini aldı. Hali hazırda Yeditepe Üniversitesi’nde özel hukuk alanında doktora yapmaktadır. 2001 yılından beri Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı’nda çalışmakta olup büro ortaklarındadır. Özellikle gayrimenkul hukuku ve uyuşmazlıkları, konut ve ticari gayrimenkul geliştirme projeleri ile altyapı ve enerji projelerinin gayrimenkul kısımlarının yapılandırılmasında tecrübe sahibidir. Gayrimenkul hukuku üzerine kaleme aldığı makaleleri sıklıkla dergilerde yayımlanmaktadır. Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER)’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ile Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP) üyesi ve Uluslararası Hukuk Derneği (ILI) İstanbul oluşumunun kurucularındandır.

Mustafa Akdoğan

TURKCELL Gayrimenkul Müdürü

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonimisi ve Endüstri İlişkileri 1999 mezunudur. Global Menkul Değerler’de bütçe planlama & raporlama uzmanı olarak çalıştıktan sonra Doğan Holding merkez ve iştirakler bütçe planlama ve raporlama sorumluluğunu üstlenmiştir. 2005 yılında Turkcell Grup’a katılmış, Satınalma bölümünde çalışmış, Turkcell Europe şirketinin kuruluş çalışmalarına iştirak ettikten sonra şirketin bayi ağının genişletilmesi, kiralama süreçlerinin uçtan uca yönetilmesi amacıyla Expansion biriminin kuruluşunu gerçekleştirmiştir. 2014 yılında 6 ay kadar Mavi Giyim’de çalıştıktan sonra Turkcell Grup’a dönüş ve büyüyen yapıyla birlikte ülke çapında arsa, arazi, dükkan alımları, ofis kiralamaları, veri merkezlerinin green field başlancıgından itibaren geliştirme projelerinde yer almıştır. Genel müdürlük fit-out, ilk veri merkezi inşaatı, en büyük çağrı merkezi ve bölge ofisi amaçlı gayrimenkulün yeniden işlevlendirilmesi projelerini gerçekleştiren ekibe liderlik etmiştir. Halen Ukrayna, Belarus, KKTC dahil Turkcell Grup’ta Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi biriminin yöneticiliğini yürütmektedir.

Aysun Yıldız

1979 yılında Hollanda’da doğdum. 1987 yılından itibaren İzmir’de yaşamaya başladım.2003 senesinde Adana Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldum. 2004 senesinde Avea Kurumsal İlişkiler sorumlusu olarak görev aldım. Hemen ardından 2004 ile 2006 seneleri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme (MBA) Dalında Yüksek lisans eğitimi aldım. 2008-2013 yılları arasında Referans Grup Gayrimenkul Değerleme A.Ş. İzmir Bölge Ofisinde gayrimenkul değerleme uzmanı olarak görevimi icra ettim. Ayrıca Ofis idari işleri, kontrolünde ve iş akışının sağlanmasının yanı sıra değerleme uzmanlarının eğitiminde ve yetiştirilmesinde katkıda bulundum. 2015 yılındaSPK Lisansı Değerleme Uzmanı oldum.2014 ile 2016 yılları arasında Lisanslı gayrimenkul değerleme firmaları adına ( Eva, Avrupa, İlke ve Yatırım Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ) çözüm ortaklığı yapan firma ile birlikte lisanslı değerleme uzmanı olarak görevimi icra ettim. 2017 ile 2018 yılları arasında Arves Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ‘de raporların kontrollerinin gerçekleştirmesi ve bankaların yetkili birimlerine aktarılması konusunda görev aldım.2018 yılı itibarı ile akademik çalışmalarıma geri dönüş yaptım. Çukurova Üniversitesi Fen bilimleri Enstitüsü Jeoloji Mühendisliği Yüksek Lisansına devam etmekte olup, tez aşamasındayım. Anadolu Üniversitesi- Açıköğretim Fakültesi- Mimarlık Ve Şehir Planlama bölümü- CBS- Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümüne 2018 Eylül ayı itibarı ile eğitime hayatına devam etmekteyim. Bir Dilek Tut Derneği ve FODER (Finansal Okuryazarlık Derneği) gönüllü üyesim. TMMOB İzmir JMO Odası, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği ( TDUB) ve TMMOB İl Koordinasyon Kurulu İzmir Kadın Alt Çalışma gruplarının üyesiyim.

Aylin Kaptan

Lise eğitimini İzmir Amerikan Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden Lisans, 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden Yüksek Lisans ve 2016 yılında Bilgi Üniversitesi’nden MBA derecesini almıştır. Kariyerine, 1998 yılında Turgut Alton Mimarlık’ta mimar olarak başlamış;sonrasında sırasıylaBorovaYapı, Soyak İnşaat ve Enka İnşaat’ta mimari tasarım, projelendirme, ihale ve inşaat süreçlerinde proje mimarı olarak görev almıştır. 2009 yılı itibarıyla inşaat sektöründe farklı tip ve ölçekte birçok projede proje yönetim odaklı roller üstlenmiştir.Soyak Holding’te Proje Koordinatörü, HILL International’da Tasarım Yöneticisi ve FIBA Gayrimenkul’de Proje Geliştirme Müdürü olarak konut, ticari ofis, otel, alışveriş merkezi ve çok katlı/mixed-usebirçok projenin geliştirilmesi, koordinasyonu ve yönetiminde bulunmuştur.Proje geliştirme, proje ve inşaat yönetimi, sürdürülebilirlik ve LEED sertifikasyon sistemi, planlama, sözleşme yönetimi, maliyet yönetimialanlarında çok çeşitli çalışmalar yürütmüştür. 2014 yılından bu yana U.S. GreenBuildingCouncil tarafından verilen LEED AP BD+C ünvanına sahiptir. TMMOB Mimarlar Odası ve Istanbul Proje Yönetim Derneği üyesidir.

Can Özçiçek

Propa İnşaat, Genel Müdür

Can Özçiçek, 27 Ocak 1979 Ankara doğumludur. 1996’da TED Ankara Koleji’nden, ardından 2001 yılında ise Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 2001-2002 arasında NYU Stern İş Okulu’nda Business Analytics ve Finance Management yönetici programlarına katılmıştır. 2002-2003 arasında askerlik görevini tamamlayan Özçiçek, 2001 yılında aile şirketi Propa İnşaat’ta başladığı çalışma hayatına Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak devam etmektedir. 2001-2016 yılları arasında 14 farklı ölçekte gayrimenkul geliştirme projesinin tamamlanmasında görev almıştır. 2016 yılında şirketin devam ettiği 2 gayrimenkul projesini yürütmektedir. Halen Gyoder, İnder, Gyiad, Uli ve Koç Üniversitesi mezunlar derneği üyelikleri bulunan Özçiçek, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Çelik Eryaşar

Genel Sekreter/Future of Tourism Platform

1994, İzmir doğumludur.Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi’nden 2012 yılında mezun olduktan sonra Yaşar Üniversitesi, İktisadi İdari Birimler Fakültesi, Turizm İşletmeciliği bölümüne girdi ve şuan son sınıf öğrencisidir.Üniversite’nin ilk yıllarında arkadaşlarıyla bir araya gelip Yaşar Turizm Topluluğu kurdu ve kurulduğu dönemden itibaren başkanlık görevini sürdürmektedir. Turizm sektörüne girişini 2012 yılında Tiamo Tur’da gerçekleştirmiştir ve orda bir yıl çalıştıktan sonra 2013 yılı yazı Londra’ya dilini geliştirmek için giderek Rosense UK firmasında pazarlama departmanında çalıştı.2014 ve 2015 yılı yazları da bu görevine devam etti.Londra’da bulunduğu sürece çeşitli derneklere üye olup orda iletişim ağını geliştirme fırsatı yakaladı. Uluslararası bir turizm organizasyonu olan ACEEPT’in 2014 yılı kasım ayında İsviçre’nin Zürih kentinde düzenlenen projesine okulu temsil etmek üzere götürülmüştür.Aynı zamanda başka üniversitede aynı bölümde okuyan arkadaşıyla 2014 yılında Türkiye’de okuyan tüm turizm öğrencilerinin aynı çatıda toplanması amacıyla Turizmin Geleceği Platformu’nu kurup Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir ve şuan da Avrupa,Türkiye ve KKTC’de okuyan neredeyse tüm turizm öğrencileri bu platformda bulunmaktadır.Turizm ve gastronomi sektörüyle alakalı bir çok etkinliğin organizatörlüğünü üstlenmiştir. Er Yatırım sponsorluğunda 2015 yılında Berlin Internatinal Hotel Invesment Forum’a katılmıştır.2016 yılının yazı da Mövenpick Hotel İzmir’de ön büro stajını tamamlamıştır.Halen Teğmen Ali Rıza Akıncı Mezunlar Derneği,SKAL İzmir,AEHT ve Turizmin Geleceği Platformu üyesi olan Çelik Eryaşar,orta derecede Almanca ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Didem Erendil Turcan

Direktör / Reall ESTATE INVESTMENT At WMG Advisors LLP London

Didem ERENDİL, 15 yılın üzerinde gayrimenkul sektörü tecrübesine sahip olup 2018’den bu yana İngiltere merkezli bir alternatif fon yönetim şirketi olan WMG Advisors LLP’de gayrimenkul yatırımlarından sorumlu Direktör olarak görev yapmakta ve Londra’da yaşamaktadır. WMG öncesi uzun yıllar Cushman & Wakefield Türkiye Sermaye Piyasaları Departmanı Yöneticisi olarak görev almış ve çok çeşitli yabancı ve yerel gayrimenkul yatırımcısına yatırım ve pazara giriş stratejileri, alım-satım ve ortaklıklar, yatırım analizi ve durum değerlendirme çalışmalarında danışmanlık yapmıştır. C&W’nin yanı sıra Pramerica Real Estate Investors gayrimenkul fonunda yeni yatırım kararları ve süreçleri ve ofis, perakende ve konut projelerinden oluşan gayrimenkul portföyünün yönetiminden sorumlu Asset Manager olarak çalışmıştır.

Didem Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisansını London School of Economics (LSE)’de Politik Ekonomi alanında ve ardından Bilgi Üniversitesi e-MBA programında tamamlamıştır. 2019’dan bu yana LSE Global Real Estate Group başkanlığını yürütmektedir. Property Finance and Investment alanında RICS üyeliğinin yanı sıra RICS adına Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Lisans programı denetmeni ve yeni üye seçiminde danışman ve seçici kurul olarak yer almaktadır. ULI Türkiye Danışma Kurulu’nda ve ULI İngiltere’de çeşitli komitelerde aktif görev yapmaktadır.

Elif Germirli

Tahincioğlu – Ceo

Elif Germirli Tahincioğlu Holding’in yönetim kurulu üyesi ve CEO’sudur. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, Amerika’da Columbia Üniversitesi’nde MBA yapan Elif Germirli, 2000 yılına kadar Citibank İstanbul’da hisse senedi piyasaları ve kurumsal finansman bölümleri dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2000-2007 yılları arasında Citigroup Londra’da Global Securitised Markets masasında direktör olarak çalışan Elif Germirli’nin Citigroup’daki son görevi Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi için gayrimenkul finansmanından sorumlu direktörlük olmuştur.

Ersun Bayraktaroğlu

Yeminli Mali Müşavir, Ortak&Türkiye Gayrimenkul Lideri, PricewaterhouseCoopers

Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun olan Ersun, ABD’de Western Michigan Üniversitesi’nde Ekonomi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Yaklaşık 10 yıl boyunca Maliye Bakanlığı’nda Gelirler Kontrolörü olarak çalışan Ersun Bayraktaroğlu hem özel şirketlerde hem de kamu kuruluşlarında vergi denetimleri ve incelemeleri yürütmüştür. Ardından altı yıl süresince Ankara merkezli bir holding grubunda (Nurol Grup) sırasıyla Denetçi, Finans Müdürü ve Mali İşler ve Denetim Bölümü Başkanı olarak görev yaptıktan sonra 2002 yılında Kıdemli Müdür olarak PwC’ye katılmış ve Temmuz 2007’de ise şirket ortaklığına kabul edilmiştir. Ersun Bayraktaroğlu gerek kamu kuruluşları gerekse özel şirketler nezdinde iç denetim, finansal danışmanlık, finansal yönetim ve finansal ve idari denetim alanlarında geniş deneyime sahiptir. Kendisi şirketimizin Bankacılık ve Sermaye Piyasaları ile Gayrimenkul uzmanlık ekiplerinde yer almaktadır. Halen pek çok yerli ve yabancı ticaret ve yatırım bankasına, aracı kuruma, leasing, faktoring, portföy yönetimi ve tüketici finansmanı şirketine, menkul ve gayrimenkul yatırım fonuna, gayrimenkul yatırım ortaklığına ve gayrimenkul şirketine vergi danışmanlığı hizmeti vermektedir. İş dünyası gazetelerinde ve gayrimenkul yayınlarında sürekli olarak makaleler, görüşler yayımlamakta olan Ersun, bir çok yerel ve uluslararası panel, toplantı ve konferansa konuşmacı olarak katılmakta ayrıca vergi konularındaki kurum seminerlerimizde de eğitmen olarak görev almaktadır. Ersun Bayraktaroğlu halihazırda PwC Gayrimenkul Sektörü Ülke Lideri ve Bursa (Türkiye) Ofis Vergi Lideri olarak çalışmaktadır. YMM unvanını haiz olan Ersun Bayraktaroglu iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Fatma Gül Numanoğlu Tanrıöver

Yönetici Ortak / ANT Taşınmaz

2005 Aralık tarihinden bugüne kadar saha çalışmasında yaklaşık 10.000 adet gayrimenkul değerleme raporu hazırlanmıştır. Mevcutta çözüm ortağı olarak faaliyet verilmektedir. Ankara başta olmak üzere Eskişehir, Kayseri, Trabzon, Ordu, Giresun, Samsun’da özel üniversite, hastane, otel, avm, arsa ve arazi değerleme; fizibilite ve piyasa araştırma raporları hazırlanmıştır. Türk Telekom özelleştirme sürecinde Ankara gayrimenkullerine yönelik raporlar, Sinpaş GYO, Akfen GYO, Kiler GYO, Ata GYO, Şeker GYO yıl sonu değerleme raporları, Axa Sigorta yıl sonu değerleme raporları, TMSF raporları hazırlanmış önemli raporlardır.

Ferzan Çelikkanat

ER Yatırım- Genel Müdür / General Manager

2000 yılında, Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otel Yöneticiliği lisans bölümünden mezun olmuştur. İş hayatına 2001 yılında Greater New Orleans Area, USA Marriott Hotels’ de yönetici olarak başlamıştır. Kariyerine 2004 – 2005 yılları arasında The Marmara Collection ‘da Operasyon Müdürü, olarak devam etmiştir. 2005-2010 yılları arasında Astaş Holding ‘de Genel Koordinatör, 2010-2012 yılında Koç Holding iştirakı olan Divan Group bünyesinde İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmıştır. 2013 yılından itibaren Er Yatırım Group Genel Müdürü olarak iş hayatına devam etmektedir. Turizm Yatırımcıları Derneği ve Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Ferzan Çelikkanat, 2002 yılında Southern State University ‘den Satış ve Pazarlama bölümünde yüksek lisans derececi almıştır, iyi derece de İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Fatih Işık

Medya Şeffaf- Medya Satın Alma & Planla ajans Kurucusu

Çalışma hayatına 2004 yılında dergi reklam satı ile başladı. Sonrasında hedefleri doğrultusunda, Tv, Açık Hava , Gazete ve İnternet ve tüm mecralarda reklam satış ve pazarlama görevlerinde bulundu. Şimdi ise, kuzu Grup, Taca inşaat, Atiye Rezidence, Orya Taş, Uranüs İnşaat, Bakırcı Yapı, KLK Grup, Nazenin Konakları, Erka Grup, Dome Partners, Karar Yayıncılık, Nobel İlaç, Modafen koleji, Ted Atakent koleji, Siva Tuz Gıda, firmalarına medya satın planlama ve satın alma hizmeti vermektedir.

Firuz Soyuer

Pamir ve Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık A.Ş.

Firuz Soyuer, 1993 yılında İstanbul, Türkiye’de kurulan Pamir & Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık A.Ş.’nin kurucu ve yönetici ortaklarındandır. Pamir ve Soyuer’e katılmadan önce 1991 ve 1993 yılları arasında Istanbul’da Colliers International şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Soyuer, 1990 ve 1991 yılları içinde Bankers Trust Co. ile ortaklığı olan Türk Merchant Bank’ta uzman olarak çalışmıştır. 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği dalında lisans eğitimini tamamlayan Soyuer, 1988 yılında Southern Illinois University, Carbondale’den finans konusunda MBA derecesini almıştır. Soyuer, 2003 yılından bu yana Sermaye Piyasası Kurumu’nun lisanslı değerleme uzmanlarından biri olup aynı zamanda MRICS (RICS) ve MAI (Appraisal Institute) profesyonel ünvanlarına sahiptir. 2003-2010 yılları arasında İstanbul Teknijk Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans programında dersler veren Soyuer, 2014 yılından itibaren Bahçeşehir Üniversitesi MBA in Real Estate programında ders vermektedir. 1999 yılından beri ULI üyesi olan Soyuer, 2003 yılından bu yana ULI Türkiye Yönetim Komitesi’nde yer almaktadır.

Gülin Kuzu Fellows

Dekar Yapı ve Yatırım A.Ş. – Yönetim Kurulu Üyesi

Saint Joseph Lisesi mezunu olan Gülin Kuzu Fellows, lisans eğitimini Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Londra’da Kingston Üniversitesi’nde Pazarlama üzerine yüksek lisans yapmıştır. Kariyerine Londra’da Sitemorse Limited London’da Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak başlamış olup, sonrasında Yıldız Holding’de Marka Müdürü olarak devam etmiştir. 2011 yılından bu yana aile şirketi olan Dekar Yapı ve Yatırım A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Gülin Kuzu Fellows iyi derecede İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilmektedir.

Gürler Ünlü

Ünlü Gayrimenkul Yatırım Ve Varlık Yönetimi / Kurucusu

Garanti Koza İnşaat bünyesinde Gayrimenkul Koordinatörü olan Gürler Ünlü, şirketin gayrimenkul iş geliştirme faaliyetlerini yönetmektedir. Daha öncesinde, 1999-2004 yılları arasında The Walsh Group’da (Chicago, ABD) büyük çaplı projelerde, Proje Yönetimi konularında faaliyetlerde bulunmuştur. Turizm ve otelcilik alanında da çeşitli pozisyonlarda üst düzey yöneticilik yapan Gürler Ünlü (2004-2008), GETOB (Güney Ege Turistik Otelciler Biriliği) Genel Sekreterliği görevini de 2006-2007 yılları arasında yürütmüştür. Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Derneği (GYODER) ve Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) üyelikleri bulunan Gürler Ünlü, aynı zamanda Konut Yatırımcıları Derneği (KonutDer) denetleme kurulu üyeliği görevini yürütmekte ve Gayrimenkul için Strateji Platformu’nun (GİSP) da kurucuları arasında yer almaktadır. Kendisi ayrıca ‘Gayrimenkul Pazarlama: Eski Köye Yeni Adet’ (2009) ve ‘Gayrimenkul İş Geliştirme: Hiçbir Şey Bedava Değildir’ (2011) adlı e-book’ların da yazarıdır. 1997 yılında, İTÜ İnşaat Mühendisliği’nden mezun olan Gürler Ünlü’nün, Northwestern University’den (Evanston – IL, ABD) Proje Yönetimi yüksek lisans (MPM – 1999) ve University of Chicago Booth School of Business’den de İşletme yüksek lisans dereceleri (MBA ‘with honors’ – 2004) bulunmaktadır.

Dr. Hitay Baran

23.09.1975 yılında İzmir’de doğdum. 1993 yılında İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1997 yılında DEÜ Mimarlık Fakültesi Şehir Bölge Planlama Bölümünü bitirdim. 1999 yılında İzmir Ticaret Odası’nda uzman yardımcısı olarak işe başladım. 2000 yılında DEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Bölümü, Yönetim ve Organizasyon Anabilimdalı Yükseklisans, 2010 yılında Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, Şehir Planlama Programı Doktora programını tamamladım. İzmir Ticaret Odasında şehircilik ve inşaat müdürlüğü ve şehircilik danışmanlığı görevlerinde bulundum. Halen İzmir Ticaret Odası’nda danışman olarak çalışmaktayım. İzmir Ticaret Odası üyelerinin ve İzmir şehrinin ticaret, turizm, üretim ve yaşam kalitesine ilişkin mevcut mekânsal sorunlarının ve ihtiyaçlarının tespiti ile bunların çözümüne ilişkin proje üretmek, yürütmek, danışmanlık yapmak, İzmir şehrinin yatırıma uygun hale getirilmesi ve yatırımcılara yardımcı olunarak karar süreçlerinin hızlandırılması konusunda çalışmalar yapmaktayım. Bekar ve bir çocuk sahibiyim. TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi ve Kültürpark Tenis Kulübü üyesiyim.

İrem Albayrak Cömert

Şehir Plancı – Gayrimenkul Portföy Geliştirme Uzmanı, 24 GPY A.Ş.

1988, İstanbul doğumludur. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde tamamlamıştır ve aynı üniversitenin Gayrimenkul Geliştirme Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine halen devam etmektedir. Gayrimenkul Değerleme Uzman Yardımcısı olarak başladığı sektördeki iş hayatına, ENSpd Project Development’da Gayrimenkul Geliştirme Uzmanı olarak devam etmiştir. ENSpd bünyesinde Türkiye genelinde; konut, perakende, öğrenci yurtları gibi farklı kullanımlara yönelik gayrimenkul yatırım projelerinde HBU, fizibilite, bölgesel ve finansal analiz çalışmalarında bulunmuştur. Aynı dönem içerisinde, 2014 yılında yayımlanan Gayrimenkul Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği ile GYF’ler özelinde uzmanlaşmaya yönelmiş ve Re-Pie Gayrimenkul Portföy Yönetim Şirketi’nin kuruluş sürecinde bulunmuştur. MIPIM 2015’de gerçekleşen ‘A New Investment Tool: Turkish REIF’ oturumu için yapılan çalışmalarda, aktif olarak görev almıştır. 2015 yılından itibaren 24 Gayrimenkul Portföy Yönetim Şirketi’nde Portföy Geliştirme Uzmanı olarak çalışmaktadır. Gayrimenkul Değerleme Lisansı olup, TDUB üyesidir.

Makbule Yönel Maya

Genel Müdür, TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.

Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2003 yılında mezun olan Makbule Yönel Maya, SPK ve RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) lisanslı değerleme uzmanıdır. Çalışma hayatına 2003 yılında başlayan Maya, gayrimenkul ve Şehir Planlamaya yönelik çeşitli pozisyonlarda görev almış, 2005 yılında TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş bünyesine katılarak Değerleme Uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2007 yılında Yönetici Yardımcılığı pozisyonuna getirilen Maya, 2008 yılında Yönetici, 2010 yılında Müdür ve 2012 yılı başında Kurumsal Değerleme Departmanı ile Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna getirilmiştir. Mart 2013 itibarı ile Maya, şirketin Genel Müdürü olarak atanmıştır. Değerleme ve danışmanlık alanlarında yaklaşık 10 yıllık tecrübesi bulunan Maya, çalışma hayatı boyunca; arsa-arazi, konut, iş merkezi, turistik tesisler, fabrika ve diğer üretim tesisleri, alışveriş merkezleri, depolama alanları, limanlar vb. gibi çeşitli gayrimenkul türlerinin analizi ve ekspertiz raporlarını hazırlanması, konut, AVM, otel, ofis ve hastane gibi gayrimenkul yatırım projelerinin değerleme ve fizibilite çalışmaları ile en etkin ve verimli kullanım analizleri; konut projelerinin pazarlanması için yapılan ön araştırma, fizibilite çalışmaları gibi gayrimenkule ve gayrimenkul geliştirmeye yönelik çok çeşitli konularda çalışmalar yürütmüştür.

Mustafa Kemal Kayış

GAD Istanbul / Şirket Ortağı / Proje Yürütücüsü

1981 yılında Samsun Vezirköprü’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Samsunda tamamladı. 2004 yılında YTÜ Mimarlık Fakültesinden Mimar olarak mezun oldu. Yapı sektöründe serbest mimarlık pratiği yanında ve çeşitli alanlarda ve kademelerde profesyonel olarak çalıştı. 2010 yılından itibaren çalıştığı GAD Mimarlık Danışmanlık Ticaret A.Ş.’ de firma ortağı olarak proje yürütücüsü görevini sürdürmektedir. GAD bünyesinde çeştli ölçek ve fonksiyonlarda çok sayıda ödüllü mimari projede görev almıştır. Bunların arasında Newada, Kiev Türk Büyükelçiliği, NLF, The İstanbul Merter, AHK Kundu, Mandarin Oriental Bodrum (Yarışma süreci), Logistic City, Esas Holding Riva, Nairobi Central Park vb. projeler yer almaktadır. 2008-2009 yıllarında Vezirköprü Kalkınma Derneği ni kurarak ilk Yönetim Kurulu Başkanlığını yerine getirmiştir. Bu süre zarfında çeşitli sosyal sorumluluk projelerini yürütmüş ve görev almıştır. Halen İTÜ’de gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans Programı’nda eğitimini sürdürmektedir. Gayrimenkul Geliştirme süreçlerini; geçmiş mirası göz ardı etmeden, bugünü ıskalamadan, geleceğe gönül rahatlığıyla bırakabileceğimiz bir çevre yaratma çabası olarak görür.

Nazan Özbaydar

SPK Lisanslı Değerleme Uzmanı
Yük. Şehir Plancısı, Nazan Özbaydar

Genel Müdür, Yönetim Kurulu Başkanı

Nazan ÖZBAYDAR, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden 1996 yılında mezun olmuş, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Şehirsel Tasarım Master programında “İşlevini Yitiren Liman Kentlerinde Yeniden Canlandırma ve Karaköy-Salıpazarı Örneği” konulu master tezini hazırlamıştır. 2003 yılında SOM Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret AŞ.’de Değerleme Uzmanı olarak görev yapmaya başlayan ÖZBAYDAR, 2005 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’ndan “Değerleme Uzmanlığı” lisansını almaya hak kazanmıştır. Şirket içinde farklı kademelerde görevler almış olup, halen Sorumlu Ortak, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir. Gayrimenkul değer tespit raporları, en etkin ve verimli kullanım analizleri, fizibilite çalışmaları, yer seçim analizleri, gayrimenkul piyasa analizleri, kentsel dönüşüm projelerinde hak sahipliği tespiti, şerefiyelendirme, proje değerleme ve paylaşım modeli konularında hizmet vermektedir. 2011 yılından beri kamuyu bilinçlendirme misyonu ile “SOM Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında gayrimenkul yatırımlarında riskleri minimuma indirmek için bilinmesi gereken konuları içeren “Değer mi? Değmez mi?” adlı seminerler vermektedir. Yıldız Teknik Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi ve Modern Mortgage Institue işbirliği ile YTÜ’nde 10 günlük “Uygulamalı Temel Gayrimenkul Değerleme” eğitimlerinin koordinatörlüğünü yapmış ve “Değerlemeye Giriş” eğitimlerini vermiştir. Yeditepe Üniversitesi ve Viyana Üniversitesi’nin organize ettiği “CFC Programı” kapsamında Yapı Kredi Bankası Özel Bankacılık Birimi Yöneticileri’ne “Gayrimenkul Değerleme” eğitimleri vermiştir. Çeşitli dernek ve kurumlara, uzmanlık alanı ile ilgili eğitimler vermeye devam etmektedir. Aydın Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Gayrimenkul Hukuku Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, TMMOB Şehir Plancıları Odası, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, Değerleme Uzmanları Derneği, Gyoder, Lisanslı Değerleme Şirketleri Birliği Derneği, Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Derneği ve İstinye Rotary Kulübü üyesidir.

Ozancan Yıldırım

Founder – Ceo / O.Y Consultant

1992, İzmir doğumludur.Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Balıkesir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümüne girdi.Üniversitenin ilk yıllarında kurduğu Genç Turizmciler Derneğinin sırasıyla Balıkesir,Ankara,İstanbul,Bursa ve İzmir başkanlıklarını gerçekleştirdi.Ardından ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının ortak düzenlediği Kültürel Mirasımıza Yolculuk Genç Seyyahlar uluslararası projesinde Türkiye Temsilcisi olarak görev aldı. Üçüncü üniversitesini Minnesota Universitesi MBA programı ile tamamlayan Yıldırım, Crowne Plaza,Ramada, Hilton, TAV Havalimanları (otelcilik – servis) gibi franchise ve management yönetilen oteller ve işletmelerde satış pazarlama müdürlüğü, operasyon müdürlüğü, genel müdür yardımcılığı ve işletme müdürlüğü görevlerini yapmıştır.Turizm Trendleri Zirvesi,Turizm Teknolojileri Zirvesi ve World Tourism Forum projeleri ile T.C Cumhurbaşkanlığı destekli ve katılımlı himaye altına alınmış projeler gerçekleştiren Yıldırım, Dünya Turizm Örgütü ( 2015 ) tarafından En Aktif Genç Turizmci Ödülüne layık görülmüştür.Yıldırım halen İzmir’de önemli bir gayrimenkul yatırım firmasında uluslararası iş geliştirme müdürlüğü yapmaktadır. Turofed, Etik, Skal, Ege Turizm Derneği, İzmir Tanıtma Vakfı ( İZTAV ), Chaine Des Rotisseurs, Tegv ve benzer bir çok sivil toplum kuruluşunda görev almaktadır. Halen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde İş Geliştirme üzerine yüksek lisansı devam etmekte olup,Global Kariyer Eğitim Merkezi ve 9 Eylül Üniversitesinde pazarlama konularında ders vermektedir.Kariyerine 2015 yılı itibari ile kurduğu O.Y Consultant firmasında turizm ve otel yatırımları, iş geliştirme danışmanlığı ve dijital pazarlama medya yönetimi konuları üzerine Birleşik Arap Emirlikleri (UAE) ve körfez sermayelerine odaklı hizmet vermektedir.

Özben Örs

Özben Örs ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Mezunudur. Yüksek Lisansını, Sydney’de, dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan UNSW’de, İnşaat Proje Yönetimi konusunda yapmıştır.
Gayrimenkul Sektörüne Akpınar İnşaat, Atakule GYO, Arhan İmar Planlama’da toplamda 10 seneyi aşkın farklı pozisyonlarda çalışmıştır. Proje Yönetimi, Gayrimenkul Geliştirme, Satış Pazarlama, Kontrat Yönetimi konularında deneyimi vardır.
REMAX’a girdiği seneden beri gerçekleştirdiği işlemler ile başarılı danışmanlar arasında yerini hep korumuştur.
Özben Örsün başarısı tesadüflerden ziyade EĞİTİM, TECRÜBE, DENEYİM DİSİPLİN’inden kaynaklandığı için işini her geçen sene büyütmektedir.
Özben Örs Dijital Platformlarda düzenli olarak Müzakere Becerileri, Satış ve Pazarlama, Arsa ve Arazi yatırımları konusunda eğitici yazılar yayınlamaktadır.

Sayat Delice

Sayat Delice, Türkiye ve BDT bölgesinde perakende büyümesi ve gayrimenkul geliştirme konusunda kapsamlı bilgiye sahiptir. Delice, daha önce dünyaca ünlü Accessorize markasının Türkiye, Ukrayna ve Romanya’daki iş geliştirmesinden sorumluydu. Ortakların beklentilerini karşılayan ve 30’dan fazla Accessorize mağazası açmak için projelerde çalışan bir ekibi yönetti. Bay Delice, bölgedeki birçok uluslararası marka lansmanının bir parçasıydı ve perakende operasyon yönetimi ve planlaması konusunda deneyime sahip. İngiltere’deki Essex Üniversitesi’nden Uluslararası Yönetim Yüksek Lisansı ve Türkiye’deki Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden lisans derecesi vardır.

Uzmanlık Alanları: İş Geliştirme; Gayrimenkul Geliştirme; Stratejik Planlama; Analitik düşünme; Müzakere Yönetimi; Finansal Analiz

Selin Barlın Aral

Ortak Avukat, Paksoy Ortak Avukat Bürosu

2003 yılında İstanbul Amerikan Robert Lisesi’nden mezun olan Selin Barlın Aral, 2007’de Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki lisans eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Barosuna kaydolmasını takiben Georgetown University Law Centre’da (Hukuk Fakültesi) lisans üstü (LL.M.) derecesi alarak 2009 yılında mezun olmuştur. Selin Barlın Aral 2010 senesinden beri Paksoy Ortak Avukat Bürosunda çalışmakta olup 2019 yılından beri ortak avukat olarak görev yapmaktadır.

Selin Barlın Aral, gayrimenkul hukuku, birleşme ve devralmalar, ticaret ve şirketler hukuku ve kurumsal yapılandırma konularında uzmanlaşmıştır. Selin’in gayrimenkul hukuku alanındaki çalışmaları sponsor ve yatırımcılara konut ve ticari projeleri, konaklama yatırımları, veri merkezi operasyonları gibi bir çok dalda danışmanlık içermekte olup, kendisi bu müvekkillere günlük işlerinde de danışmanlık sağlamaktadır. Özellikle veri merkezi ve turizm/otel yatırımları ile ilgili geniş tecrübe sahibi olup, müvekkillerine gayrimenkul ile bağlantılı kat karşılığı inşaat sözleşmesi, tahsis (colocation) anlaşması, satış, kira ve geri alım sözleşmeleri ve imar mevzuatı uyuşmazlıkları gibi her türlü konuda destek olmaktadır. GYODER üyesi olan Selin Barlın Aral’ın çeşitli gayrimenkul hukuku konulu yazıları bulunmaktadır.

Selin Bozkurt

Manifesto – Ceo

1997 yılında, İstanbul Üniversitesi, İşletme Bölümünden Lisans derecesi ile mezun olmuş, 1998 yılında University of West Scotland, Cambridge ‘de Pazarlama eğitimi almıştır. Çeşitli şirketlerde Pazarlama konusunda üst düzey yöneticilikler yaptı.Yurtdışında da faaliyetlerini sürdüren Manifesto, Kurumsal İletişim, Corporate Events ve Yeni Medya Ajansı’nın kurucu ortağı ve CEO’sudur. Bugüne kadar 60 ülkeye seyahat etmiştir. Bloomberg Businessweek’te sanat ve seyahat yazıları yazmaktadır. İyilik İçin Sanat Derneği Başkanı, Yıldız Sarayı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, MİKA-DER Yönetim Kurulu Üyesi, HAKUT Yönetim Kurulu Üyesi’dir. İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Serdar Öncü

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Yüksek Mühendisi lisansını ve Deprem Mühendisliği Yüksek Lisansını tamamlanmıştır. İzmir Ekonomi Üniversitesi’ nden de Finans üzerine Yüksek Lisansı bulunmaktadır. Uluslararası iş ve gayrimenkul geliştirme, koordinasyon ve teknik ofis konularında profesyonel kariyeri boyunca tecrübe kazanmış olup; Taş Yapı ve Akşan Yapı’nın çeşitli departmanlarında görev almıştır. Ulusal ve uluslararası pek çok ödüle ve ünvana sahip projeler geliştirmiştir. Lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanlığı da bulunan Serdar Öncü, ulusal konferanslara konuşmacı ve moderatör olarak katılmaya devam etmekte olup, dünyanın pek çok ülkesinde edindiği vizyonuağırlıklı olarak proje geliştirme danışmanlığı, proptech girişimleri ve alternatif gayrimenkul yatırımları alanında gerek serbest gerekse ortağı olduğu kurumla birlikte çalışmalarına devam etmektedir.

Serkan Gül

Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Ofisi – Ortak

1998 yılında, Dokuz Eylül Üniversitesi, Hukuk bölümünden mezun olmuş, 2000 yılında University of Essex ‘den Uluslararası Finans Hukuku alanında yüksek lisans derecesi almıştır. İş hayatına 1998 yılında Postacıoğlu Hukuk Bürosu ‘n da başladı. 2000 yılından beri Hergüner-Bilge-Özeke Avukatlık Ortaklığı firmasında çalışmaktadır. Özellikle konut, ofis alanları, alışveriş merkezleri, otel ve liman yatırımlarına odaklanarak gayrimenkullere ilişkin işlemlerde geniş bir tecrübe kazanmıştır. Serkan Gül, müvekkillerine imar, inşaat izinleri, satım ve geri kiralama, kar paylaşımı anlaşmaları ve mühendislik, yapı ve inşaat sözleşmeleri, gayrimenkul yatırım ortaklıkları ve gayrimenkul yatırım fonları konusunda destek vermektedir. Gyoder üyesi ve Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Yönetim Kurulu Üyesi olan Serkan Gül ‘ün aynı zamanda, 2013 yılından beri Gayrimenkul Türkiye Dergisi ‘nin düzenli yazarlarındandır ve gayrimenkul hukuku konulu yazılar yazmaktadır.

Selman Aşçı

1994, Samsun/Bafra doğumludur. Ali Karasu Anadolu Lisesi’nden 2011 senesinde mezun olduktan sonra Yaşar Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm İşletmeciliği bölümüne girdi ve halen devam etmektedir. Üniversitenin ilk yıllarında arkadaşları ile birlikte Yaşar Turizm Topluluğunu kurdu ve destekleyicisi oldu. 2014 yıllında Mandarin Oriental Bodrum otelin de turizm sektörüne giriş yaptı ve 3 aylık stajını bitirdi. 2015 yılında yeniden Mandarin Oriental otelin de stajını farklı bölümlerde yaparak kendine farklı bir bakış açısı ekledi. Kariyerine ise 2016 yıllında AVM yönetim ve kiralamasında öncü şirketi Jones Lang LaSalle bünyesinde otel ve ağırlama grubun da stajını gerçekleştirdi. Halen eğitim hayatıne devam etmekte olup çeşitli organizasyonlar ve etkinliklerede katılmaya çalışmakta. Berkan Selman Aşcı, Yaşar Üniversitesi Turizm Topluluğuna üyeliği devam etmekte olup bunun yanı sıra Turizmin Geleceği Platform’u üyesidir. Berkan Selman Aşcı, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Ufuk Tanrıverdi

İş Geliştirme Uzmanı / Ege Yapı

21 Ekim 1988, Adıyaman doğumluyum. Şenesenevler Süper Lisesi’nden 2006 senesinde mezun olduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği bölümüne girdim ve 2012 senesinde İnşaat Mühendisi unvanıyla mezun oldum. Üniversite öncesi ve üniversite dönemim boyunca, aile şirketimiz olan Kananlsan İnşaat’ a ait bir çok şantiyede ve merkez ofiste görevler aldım. Üniversite lisans eğitimim ve askerlik hizmetim sonrası, kariyerime 2014 yılı ortasına kadar, Kanalsan İnşaat bünyesinde Saha Mühendisi ve Şantiye Şefi pozisyonlarında görev alarak başladım. 2014 yılında Ege Yapı bünyesine Teknik Ofis Mühendisi olarak katıldım. Aynı dönemde, 2014 yılı eğitim öğretim yılında, Galatasaray Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mühendislik Yönetimi bölümünde eğitimime devam ettim. 2015 yılında sona eren eğitimim sonrası, kariyerime; 2015 yılından itibaren, Ege Yapı bünyesinde İş Geliştirme Uzmanı pozisyonunda görev alarak devam etmekteyim. 2016 yılı eğitim ve öğretim döneminde başladığım Bahçeşehir Üniversitesi “MBA In Real Estate” bölümünde yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim. Halen ODTÜ Mezunları Derneği, İstanbul ODTÜ Mezunlar Derneği, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası, Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği üyesi olup, iyi derecede İngilizce yanı sıra İspanyolca ve Fransızca da bilmekteyim.

Umut Atalay

Ülke Direktörü / RESOLUTE ASSET MANAGEMENT LLP

Resolute Asset Management Türkiye Ofis direktörü olan Umut, öncelikli olarak Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerdeki iş geliştirme faaliyetlerinin yönetilmesinden sorumludur.

Umut, Resolute öncesinde Türkiye’nin lider, Avrupa’nın ise 3. büyük demir çelik üreticisi olan Erdemir Grubu’nda 6 yıl Yatırımlar Direktörü ve Yatırım Komitesi Üyesi olarak görev yapmıştır. Erdemir öncesinde ise gerek yurtiçi gerekse yurtdışında, EBRD ve Karadeniz Holding’de öncelikli olarak borç yapılandırması, optimum gelir/gider yönetimi ile borç ödeme kabiliyetlerinin artırılması konularından sorumlu olarak 6 yıl süreyle CFO pozisyonunda çalışmıştır. 22 yıllık finansal yönetim tecrübesine sahip olan Umut, iş kariyerine yatırım bankacısı olarak başlamış, ardından demir çelik, döküm, inşaat, inşaat malzemeleri, tersane ve gemi işletmeciliği, kraft torba üretimi, tekstil, varlık ve gayri menkul yönetimi sektörlerinde yönetici olarak çalışmıştır.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Umut, Yeditepe Üniversitesi’nde MBA derecesine sahiptir. Bunlara ilave olarak Sabancı Üniversitesi ve The IEDC-Bled School of Management, Slovenia’da işletme ve iş idaresi konularında çeşitli eğitim programlarına katılmıştır.

Umut Çetin

1975 Çorum doğumlu olan Abdullah Umut Çetin,1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun olması akabindeİYTE’de yüksek lisan programında bir yıl yabancı dil eğitimi görmüş ve sonrasında TheHampstead School of English’de dil eğitimine devam etmiştir. 1998 yılında InterbankA.Ş.’de MT olarak iş hayatına atılmıştır. Askerlik görevinin ardından gayrimenkul ve perakende sektörleri ile tanışması 2000 yılında Özdilek A.Ş ile olmuştur. 2003-2007 yıllarında Bursa Çimento A.Ş.’de Proje Yatırım Mühendisi olarak yatırım işini farklı bir sektörde deneyimlemiştir. 2007-2014 yılları arasında TescoKipa A.Ş. ‘de Gayrimenkul SatınalmaEge Bölge Müdürü olarakdünyanın ikinci büyük perakende firmasının Türkiye operasyonunda 200 m2 ‘den 12.000 m2 ‘ye çeşitli ölçeklerde leasehold, groundlease ve freehold birçok projeyi hayata geçirmiştir. Karakaşlar Group’da Gayrimenkul ve İş Geliştirme Koordinatörü olarak perakende sektöründeAVM kiralama ve yönetimi konularında deneyim kazanmıştır. Halen kendi firması ile İzmir merkezli olarak gayrimenkul ve perakende yatırımları konusunda yurt genelinde çeşitli alışveriş merkezleri , yatırımcılar, yerel ve ulusal ölçekli markalara danışmanlık yapmaktadır.

Yurdaer Kılıç

İcra Kurulu Üyesi / Yurtiçi İş Geliştirme ve Kamu İlişkileri Müdürü / MESA MESKEN SANAYİ A.Ş.

Yurdaer KILIÇ 1980 KIRKLARELİ doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Kırklareli de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ön lisans, ardından Anadolu Üniversitesinde İşletme Lisans bölümünden mezun olmuştur. Bahçeşehir Üniversitesinde MBA in Real Estate Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Çeşitli sektörlerde çalıştıktan sonra 2012 yılından beri Mesa Mesken Sanayi AŞ. Şirketinde İş Geliştirme ve Kamu ilişkileri departmanında çalışmakta olup, 2019 yılından bu yana Yurtiçi İş Geliştirme ve Kamu İlişkileri Müdürü ve İcra Kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Yüksel Savaş

Y. Mimar, PMP / Kurucu, PROTECTURE ‘’Protective Architecture’’

1970 Erzincan doğumludur. 1995 yılında MSÜ Mimarlık Bölümü’nden mezun olmuştur, aynı yıl başladığı Kentsel Tasarım yüksek lisans programını 2009 yılında verdiği tez ile tamamlamıştır. İş hayatı boyunca yurtiçi ve yurtdışında önemli projelerde görev almış; Yüksel İnşaat, Tekfen Mühendislik, Gap İnşaat, Bureau Veritas, Tahincioğlu, Sinpaş GYO gibi kurumsal firmalarda Proje Müdürlüğü’nden Genel Müdür Yrd’na kadar farklı pozisyonlarda başarı ile çalışmıştır. 2016 yılında kurduğu PROTECTURE ‘’Protective Architecture’’ firması ile gayrimenkul sektöründe Entegre Tasarım Yönetimi ve İnşaat Proje Yönetimi alanlarında hizmet vermektedir. Verilen yönetim hizmetleri dışında akademik ve özel kurumlarda Entegre Tasarım Yönetimi ve İnşaat Proje Yönetimi konularında dersler de vermektedir. Profesyonel hayatı boyunca araştırmayı, bilgiyi ve işbirliğini öncelikleyen Yüksel Savaş, başarı için üretkenlik ve entegrasyonun önemine inanmaktadır. Aktif olarak, PMI, İPYD ve GİSP üyelikleri bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce orta düzeyde de Rusça bilmektedir.

Zeynep Ökke

Avukat, Ökke Hukuk Bürosu

Lisans Eğitimini, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde almıştır. Stajını Yamaner&Yamaner Hukuk Bürosunda tamamladıktan sonra İngiltere’de, Cambridge Law Studio’da Hukuk dersleri almıştır. Ökke Hukuk Bürosu’nda Gayrimenkul Hukuku alanında çalışmıştır. İngiltere, Kent Üniversitesi’nde kara para alanındaki tezini yazarak 2012 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra Ökke Hukuk Bürosunda Gayrimenkul Hukuku ve Ceza Hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır. Yabancıların Gayrimenkul Alımları Konusunda Mevzuat Uzmanı olan Ökke, birçok sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak bilgilendirme toplantıları yapmaktadır. 2015 yılında Sotheby’s Institute of Art, Londra’da Sanat Hukuku ve Sanat Yatırımı hakkında kapsamlı dersler almıştır. Türkiye’nin ilk ve tek sanat Hukuku ofisi, Ökke&Hekim Hukuk Bürosu( ART LAW FOR ART MARKET) ‘ nun kurucularındandır. Aynı zamanda eğitim hayatından bu yana insan hakları ve ceza adaleti alanındaki çalışmalarını sürdüren ÖKKE, mümkün olabildiğince Pro-Bono Projeler üzerinde de çalışmalarını sürdürmektedir.

Deniz Cabadak

Proje Sorumlusu / Rönesans MEA İnşaat

1990 yılında İstanbul’da doğdu. 2008’de Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nden, 2014’te İTÜ Mimarlık bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında Erasmus Programı çerçevesinde 1 sene Politecnico Di Milano’da eğitim gördü. Lisansüstü eğitimine İTÜ Mimari Tasarım Bölümü’nde devam etti. İnsan davranışı-mekan ilişkisinin mekan dizimi kapsamında incelenmesi bağlamında çalışmalar yaparak, 2016 yılında mezun oldu. Yüksek lisans konusu çerçevesinde Mekan Dizimi Sempozyumlarında çeşitli bildirileri yayınlandı. 2020 yılılnda PMP setifikası aldı.
Kariyerine ALP Mimarlar ve VIA Mimarlık mimari tasarım ofislerinde başladı. Sonrasında Rönesans MEA İnşaat bünyesinde Amerikan Elçiliği projeleri koordinasyon ekibinde projelendirme ve koordinasyon süreçlerinde proje mimarı olarak çalışmalar yaptı. Rönesans MEA İnşaat bünyesinde Amerikan Elçiliği projesinde Proje Sorumlusu olarak görevini sürdürmekte. TMMOB Mimarlar odası ve Proje Yönetim Derneği üyesi.

Funda Özbaldan

İş Geliştirme Müdürü / Primist Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş.

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2006 yılında mezun olan Funda Özbaldan, Yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme bölümünde “Gayrimenkul değerleme sürecinde `en etkin ve verimli kullanım’ amaçlı pazar analizinin Ispartakule örneğinde incelenmesi” konulu tez çalışması ile tamamlamıştır. Türkiye 2010 yılından beri Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği (SPK) Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanıdır.
Çalışma hayatına 2006 yılında ‘Değerleme Uzman Yardımcısı” olarak Çelen Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’de başlayan Özbaldan, yine aynı şirkette ‘Değerleme Uzmanı’ ve ‘Kıdemli Uzman’ pozisyonlarında görev almıştır. Danışmanlık ve değerleme alanlarında yaklaşık 7 yıllık tecrübesi bulunan Özbaldan, çalışma hayatı boyunca; arsa-arazi, konut, iş merkezi, turistik tesisler, fabrika ve diğer üretim tesisleri, alışveriş merkezleri, depolama alanları, limanlar vb. gibi çeşitli gayrimenkul türlerinin analizi ve değerleme raporlarını hazırlanması, konut, AVM, otel, ofis, hastane ve karma kullanım projeleri gibi gayrimenkul yatırım projelerinin fizibilite çalışmaları ile en etkin ve verimli kullanım analizleri; due diligence, pazar analizi, pazar araştırması, yatırım stratejisi, yer seçimi ve lokasyon analizi gibi gayrimenkule ve gayrimenkul geliştirmeye yönelik çok çeşitli konularda çalışmalar yürütmüştür.
Funda Özbaldan, Çelen tecrübesi ardından, 2013 yılı Temmuz ayı itibari ile Primist Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş.’ bünyesine katılarak ‘İş Geliştirme Müdürü” olarak çalışmaya başlamıştır. Funda Özbaldan, bu görevinde şirketin yatırım yapacağı arsa ya da varlıklara ilişkin due diligence süreçlerinin yönetimini, fizibilitelerinin hazırlanmasını, highest&best use analizlerini gerçekleştirilmesi, konsepte geliştirme, pazarlama ve satış stratejisi, yüklenici ile koordinasyonu yürütmek, banka proje finansmanını sağlamak ve yürütmek, proje yönetimi, sözleşme yönetimi, yatırımcı ilişkileri yönetimi ve yeni yatırım fırsatları bulma ve geliştirme aşamalarının tamamında görev yapmaktadır.

Erkan Erdem

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı

1967 Bursa Doğumludur. 1989 Uludağ Üniversitesi iibf işletme mezun olmuştur. Uzun yılar boyunca ticaret, müteahhitlik ve ihracat sektörlerinde çalıştı. Daha sonra sektör değiştirerek Gayrimenkul Geliştirme alanında çalışmaya başladı. Anadolu üniversitesi Emlak yönetimi bölümünü bitirdi ve SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanı lisansı aldı. Hayat boyu öğrenme mottosu ile Anadolu üniversitesi Sosyoloji bölümünde öğrenime devam etmektedir.

Avukat Mehmet Aslan

Aslan & Tok Hukuk Ofisi – Ortak Avukat

2007 yılında Mersin Hacı Sabancı Lisesi’nden mezun olan Mehmet Aslan, 2012’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki lisans eğitimini tamamlamıştır. 2013 yılında İngiltere’nin Mancester şehrinde dil eğitimini alan Aslan hemen akabinde İstanbul Barosuna kaydını yaptırmıştır. 2014 yılında ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sermaye Piyasaları ve Ticaret Hukuk alanında lisans üstü eğitimine başlamıştır.

Aslan, altı yıl bir üst düzey inşaat şirketinde çalışarak Hukuk Müşavir’i pozisyonuna kadar yükselmiştir. 2020 yılından itibaren ise kurucusu olduğu Aslan & Tok Hukuk Ofisi’nde ortak avukat olarak görev yapmaktadır.

Aslan, gayrimenkul hukuku, kentsel dönüşüm, miras hukuku, ticaret ve şirketler hukuku konularında uzmanlaşmıştır. Aslan’ın ofisindeki gayrimenkul hukuku alanındaki çalışmaları arazinin geliştirme sürecinden inşaat yapılarak teslim sürecine kadar birçok dalda danışmanlık içermektedir. Bu kapsamda verilen danışmak hizmetinde gayrimenkullerin imar, ruhsat, iskan satış süreci, yönetim planı hazırlanması, kat irtifakı kurulması, kira ve geri alım sözleşmeleri ve imar mevzuatı uyuşmazlıkları ve bunlara bağlı her türlü davanın ikame edilmesi ve sonuçlandırması süreçlerini kapsamaktadır.

Aslan, yazılı ve görsel basında gayrimenkul hukuki ile ilgili birçok yazısı yer almış ve programlara konuşmacı olarak katılım sağlamıştır.

Soner Arslantürk

Esas Gayrimenkul A.Ş. – Mülk Yönetimi Müdürü

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi’ni 2003 yılında bitiren Soner Arslantürk, Ekim 2005-Haziran 2008 tarihleri arasında TEİAŞ’ta İşletme Mühendisi olarak görev aldı. Sonrasından Citibank’ta Tesis Müdür Yardımcılığı ve ISS Türkiye’de Tesis Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2014 yılına kadar çalıştığı Johnson Controls firmasında Proje Müdürlüğü yapan Arslantürk, daha sonra JLL Türkiye, Ağaoğlu Şirketler Grubu ve Mergen Mülk Yönetimi firmalarında Operasyon Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Arslantürk halen Esas Gayrimenkul Bünyesinde Mülk Yönetimi Müdürlüğü görevini yürütmektedir

Yasemin Uzelli

Esas Gayrimenkul A.Ş. – Pazarlama Müdürü

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitiren Yasemin Uzelli, iş yaşamına 2000 yılında adım attı. Tekstil , perakende ve kozmetik gibi farklı sektörlerde Pazarlama, Satış ve Marka Müdürlüğü deneyimlerinin ardından Profilo AVM’de Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlendi. Sonrasında aynı görevi Doğan Holding bünyesindeki Trump AVM ve Kidzmondo’da sürdüren Uzelli, 2014 -2017 yılları arasında Emaar Türkiye’de Pazarlama Müdürlüğü yaptı. 2017-2019 yılları arasında ECE Türkiye’de Alışveriş Merkezi Müdür Yardımcısı olarak görev alan Yasemin Uzelli, 2019 yılının Mart ayından bu yana Esas Gayrimenkul bünyesinde Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Mutlu Sartık

Esas Gayrimenkul A.Ş. – Kiralama Direktörü

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun olan Mutlu Sartık, iş yaşamına 1993 yılında başladı. Hizmet, işletme, havacılık gibi farklı sektörlerde görev alan Sartık, 2005-2008 yılları arasında Sayman Danışmanlık firmasında Kiralama ve Müşteri İlişkileri departmanında görev yaptı. Sonrasında CEFIC Türkiye’de Kiralama Müdürlüğü görevini üstlenen Mutlu Sartık, 2011 yılından itibaren CarrefourSA’da AVM ve Geliştirme Müdürlüğü yaptı. Sartık, halen Esas Gayrimenkul bünyesinde Kiralama Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

Nezaket Akçakaya

Esas Gayrimenkul A.Ş. – Mülk Yönetimi Direktörü

Çukurova Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu mezunu Nezaket Akçakaya, 1992 yılında iş yaşamına başladığı Hilton’da Grup Satış ve Banket Müdürlüğü görevini yürüttü. 2006 ve 2011 yılları arasında Tesco Kipa firmasında AVM Müdürü ve Bölge AVM Müdürü olarak görev alan Akçakaya, 2011 yılından itibaren sırasıyla Atlantis Shopping & Entertainment Center ve Ankara Nata Vega Outlet’de AVM Müdürü olarak çalışmalarını sürdürdü. 2014 ve 2018 yılları arasında JLL Türkiye’de Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Nezaket Akçakaya, Şubat 2018 tarihinden bu yana Esas Gayrimenkul bünyesinde Mülk Yönetimi Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Barış Kalabay

Esas Gayrimenkul A.Ş. – Varlık Yönetim Müdürü

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Mehmet Barış Kalabay,Bilgi Üniversitesi Finansal Ekonomi yüksek lisansı programını tamamlamıştır.Kariyerine 2003 yılında ECE Türkiye’de Finans Uzmanı olarak başladı.2006-2008 yılları arası Eczacıbaşı Grubu Yurt Dışı İştiraklerleri Finansal Uzmanı olarak Türkiye ve İrlanda’da görev almıştır. 2008 yılında ECE Türkiye’de Facility Management departmanında görev alan, 2014 yılında Varlık Yönetim Departmanına transfer olmuştur. 2015 sonu itibarı ile Rönesans Gayrimenkul Yatırım’da Varlık Yönetim Müdürü görevine başlayan Kalabay , 2021 yılı itibarı ile Esas Gayrimenkul’de Varlık Yönetim Müdürü görevine devam etmektedir.

Dinç Yıldız

Efenbiworks – Kurucu

1987 İzmir doğumlu Dinç Yıldız , İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi mezuniyeti sonrası İzmir
Ekonomi Üniversitesi “Logistics Management” bölümünde lisansını tamamlamıştır. Üniversite
yıllarında strateji geliştirme konusundaki yetkinliğini 2008 yılında Amerika’da gastronomi
odağında profesyonel kariyeri haline dönüştürmüş ve 2011 yılında Türkiye’de kurduğu D’arc
Design&Co ve Placement şirketlerinde gastro-konsept ve gastro-lokasyon geliştirilmesi
üzerine görev almıştır. 2021 Ocak ayı itibari ile söz konusu şirketleri tek bir unvan altında
birleştirerek Türkiye’nin ilk 360’ Gastro-Strateji danışmanlık şirketi Efenbiworks’u kurmuştur
ve Gastronomi Stratejist olarak çalışmalarına devam etmektedir. Konuşmacı,köşe yazarı ve eş
zamanlı İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde “Gastronomy Strategies&Branding” dersleri de veren
Dinç Yıldız, fransızca ve İngilizce dillerinde iyi seviyededir.
Uzmanlık Alanları: Gastro-markalaştırma , gastro-konsept ve lokasyon geliştirme , gastropazarlama,
gastro-turizm ve destinasyon geliştirme, 360’ gastro-strateji planlama,

Ercüment Alptekin

LİBRA DLM – Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

1956 yılında doğan Ercüment Alptekin kariyerine çelik endüstrisinde üretim müdürü olarak başlamış, 1985 yılında da fabrika müdürü olarak kariyerini geliştirmiştir.2000 yılına kadar dış ticaret sektöründe genel müdür olarak görev almış ve ardından Çorlu’daki Orion Alışveriş Merkezi’ne AVM müdürü olarak perakende yönetimi sektöründeki kariyerine başlamıştır. Orion Alışveriş Merkezi’ni 3 yıllık başarılı yönetiminin ardından, 2003 yılında Alışveriş Merkezi ve bünyesinde yer alan iş merkezini de yönetmek üzere Ankara’daki Armada Alışveriş Merkezi’ne geçmiştir. 2007 yılında Alkaş Alışveriş Merkezleri Yönetimi ve Danışmanlık firması yönetim departmanına genel müdür olarak transfer olan Ercüment Alptekin Alkaş ile JLL birleşmesinden sonra da Zorlu, Emaar, Cevahir, Antares, Sanko Park gibi çeşitli şehirlerdeki 1.000.000 m2 GLA üzerinde birçok alışveriş merkezlerinin yönetim süreçlerinden, koordinasyon, pazarlama ve saha operasyonlarını kapsayan sorumluluğuna ilaveten yeni iş geliştirme ve firmayı yeni pazarlara açma konusunda da önemli rol oynamıştır. Nisan 2014 tarihinde Emaar Türkiye şirketi bünyesinde mülk yönetim direktörü olarak çalışmaya başlayan Ercüment Alptekin, yaklaşık 900.000 m2’lik alan üzerinde kurulması planlanan otel, rezidans, AVM ve ofis içeren karma projenin sorumluluğunu almıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Metalürji Mühendisliği lisans diplomasına sahip Alptekin, Aralık 2015 tarihinden itibaren kurucu ortağı olduğu LİBRA DLM’de yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Kerem Görkem

Eva Gayrimenkul Değerleme – Proje Değerleme Yetkilisi

1994, Karabük doğumludur. Mehmet Vergili Fen Lisesi’nden 2013’te, İstanbul Teknik Üniversitesi
Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2018’de mezun oldu. Lisans eğitimi esnasında katıldığı, Çevre ve
Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen 2. Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması’nda 2. Mansiyon
ödülünü kazandı. 2017-2020 yılları arasında uluslararası gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman &
Wakefield Türkiye’de Yatırım & Sanayi ve Değerleme & Danışmanlık departmanlarında danışman
olarak çalıştı. Lisansüstü eğitim hayatına, 2019 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Bölge Planlama
programında başlayıp, Gayrimenkul Geliştirme alanında devam etti. Lisansüstü çalışmalarını
Türkiye’deki futbol stadyumlarının gayrimenkul piyasasına etkisi üzerine yoğunlaştırdı. Aynı zamanda
bir yazar olan Kerem Görkem’in üç romanı ve ulusal gazete, dergi ve dijital mecralarda yayınlanmış
pek çok yazısı bulunmaktadır. 2020 yılından bu yana EVA Gayrimenkul Değerleme & Danışmanlık
bünyesinde, Proje Değerleme Yetkilisi olarak çalışmaktadır. TMMOB Şehir Plancıları Odası üyesidir.

Cemre Şalcı

Çizgi Gayrimenkul Değerleme A.Ş. – İş Geliştirme ve Süreç Yönetimi Sorumlusu

2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliğinden onur derecesi ile mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında bir dönem Valencia Politeknik Üniversitesitesinde geomatik alanında eğitim gördü. Kariyerine Yapı ve Kredi Bankası Genel Müdürlük Ekspertiz Grubunda Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olarak başladı. 2018 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme Anabilim dalı Tezli Yüksek Lisansından yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Bunların yanı sıra Anadolu Üniversitesi İşletme Yönetimi ve sonrasında Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümlerinden de mezun olmuştur. Halen İstanbul Üniversitesinde eğitim hayatını devam ettirmektedir. Kariyerine 2017 yılında çalışmaya başladığı Çizgi Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de İş Geliştirme ve Süreç Yönetimi Sorumlusu olarak devam etmektedir. Gayrimenkul Geliştirme, değerleme, kentsel dönüşüm, taşınmaz hukuku, fizibilite, imar mevzuatı, gayrimenkul yönetimi, etkin ve verimli kullanım analizi , bölge analizi, piyasa değer ve kira analizi uzmanlık alanlarındandır. Sermaye Piyasası Kurulundan Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olup aynı zamanda MRICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) profesyonel unvanına sahiptir.

Selim Baykul

Yapı Mühendisi

2011 Yılında Eskişehir Osmangazi üniversitesi, İnşaat mühendisliği bölümünden mezun olmuş, 2014 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi ‘n den Yapı Mühendisliği Yüksek Lisans Derecesi almıştır. Kariyerine 2012 yılında Genyap Yapı A.Ş. de kontrol mühendisi olarak başlamış, 2013 yılında Yapı Akademisi A.Ş. de Proje Mühendisi, 2014 yılında Çizgi Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ‘de Gayrimenkul Değerleme Uzmanı, 2015-2017 yılları arasında Pana Yapı A.Ş. de İş Geliştirme Mühendisi olarak çalıştı. 2017-2019 yılları arasında Gürşen Yapı A.Ş. de Gayrimenkul yatırım yöneticisi olarak çalıştı, 2020 yılın da JJL de Türkiye Pörtföy Yöneticiliği yaptı. 2021 yılında AND Gayrimenkul A.Ş. Ticari Gayrimenkuller Müdürü olarak çalıştı, halen İstanbul Medipol Üniversitesi ‘n de Doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Yüksek Mimar Ebru Ersöz

Propin – Kurucu / Yönetici Ortak

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 2000 yılında mezun olmuştur. Aynı üniversitede lisansüstü eğitimini tamamlayarak Yüksek Mimar unvanı alan Ebru Ersöz, doktora çalışmalarına İTÜ’de devam etmektedir.

2005 yılından beri Propin’de, yönetici ortak olarak iş hayatını sürdürmektedir.

Propin’i kurmadan önce beş yıl süreyle Colliers International’da görev almıştır.

Gayrimenkul sektöründe çalışmaya başlamadan önce, çeşitli kapsam ve ölçeklerdeki mimari proje tasarımı ve proje yönetimiyle ilgili önemli projelerde çalışmıştır.

Ebru Ersöz, gayrimenkul kiralama ve satış işlemlerinden, pazarlama, portföy yönetimi, piyasa araştırmaları ve fizibilite raporlarının hazırlanması alanlarına kadar kurumsal gayrimenkulün çok farklı süreçlerde 20 yılı aşkın deneyime sahibidir.

2005 yılında ortağı Aydan Bozkurt’la birlikte Propin’i kurmuştur. Ana ilkelerinden biri olarak gayrimenkul pazarının kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Propin, sektörün önde gelen gayrimenkul kiralama ve satış firmaları arasındadır. Propin Allianz Sigorta’nın Rönesans Tower’ı satın alması, Anadolu Sigorta’nın Smart Plaza’yı satın alması ve McKinsey merkez ofis kiralaması gibi sektörün önemli aracılık işlerine imza atmıştır. Propin tarafından düzenli hazırlanan İstanbul Ofis Pazarı Raporları, paylaştığı doğru ve şeffaf pazar verileriyle pazarın gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Ebru Ersöz, profesyonel iş hayatına ek olarak, İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nde 2019 – 2021 yılları arasında yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak stüdyo dersleri vermiştir.

İTÜ Mezunlar Derneği ve Genç Başarı Derneği üyesi olarak, dernek çalışmaları kapsamında, lise ve üniversite öğrencilerine gönüllü mentorluk vermektedir.

GISP, GYODER ve İTÜ Mezunlar Derneği üyesidir.

Aydan Bozkurt - Şehir Plancı

Propin – Kurucu / Yönetici Ortak

1977 doğumlu Aydan Bozkurt, Propin’in kurucu ve yönetici ortaklarındandır.

Yıldız Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun olmuştur. Öğrencilik yıllarında gayrimenkul sektörüne adım atan Aydan Bozkurt, uluslararası bir gayrimenkul danışmanlık şirketinde ticari gayrimenkulün farklı alanlarında deneyim kazanmıştır.

2005 yılında ortağı Ebru Ersöz’le birlikte Propin’i kurmuştur. 2005 yılında itibaren Propin’de, yönetici ortak olarak iş hayatını sürdürmektedir. Aydan Bozkurt, gayrimenkul sektörünün dört farklı oyucusu olan; yatırımcılar, geliştiriciler, malsahipleri ve kullanıcılara; gayrimenkul kiralama ve satış işlemlerinde, pazarlama, portföy yönetimi, piyasa araştırmaları ve fizibilite raporlarının hazırlanması alanlarında yirmi senelik deneyimiyle Propin çatısı altında hizmet vermektedir.

Sektörün önde gelen gayrimenkul kiralama ve satış firmalarından Propin; Allianz Sigorta’nın Rönesans Tower’ı satın alması, Türkiye’de sayılı “İhtiyaca Özgü Proje Geliştirme” işlemi olan Bosch Genel Merkezi’nin geliştirilip, kiralanması, Yemek Sepeti’nin merkez ofis kiralaması gibi önemli aracılık işlerine imza atmıştır. Gayrimenkul pazarının kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Propin, periyodik olarak hazırladığı İstanbul Ofis Pazarı Raporları, paylaştığı doğru ve şeffaf pazar verileriyle pazarın gelişimine katkıda bulunmaktadır.

GISP, GYODER ve TMMOB Şehir Plancıları Odası üyesidir.

Müjdat Güler

Nova Group Holding – CEO

2 Ağustos 1954 yılında İstanbul’da doğmuştur.
İstanbul Ziya Paşa ilk okulunu birincilikle bitirmiş, sırası ile Esentepe Orta Okulu, Beyoğlu Ticaret Lisesi ve İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisinde öğrenimini tamamlamıştır.
Bir çok makalesi ve araştırma raporları yayınlanmıştır.
İş hayatında sırası ile aile şirketlerinde esnaflık eğitimi ile işe başlamış, sonrasında Tüccarlık, üretim, sanayicilik , dış ticaret şirketlerinde çıraklık, şeflik, müdürlük, genel müdürlük, yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır.
Genel iş hayatında çeşitli derneklerde üye, yönetici ve yönetim kurulu başkanlıkları yapmıştır. Türkiye’deki iş hayatına 1976 ve 2018 yılları arasında devam etti ve uluslararası emlak, inşaat, gıda ve orman ürünleriyle ilgilendi. Amerika ile 1981 yılından itibaren ticaret, dış ticaret, üretim ve proje geliştirme alanlarında görev aldı. Aynı zamanda uzun sureler bu ülkede yaşadı.
Evli iki kız çocuğu babası. Sporcu ve aynı zamanda Galatasaraylı…