Yönetim Kurulu Üyeleri

Hakan Gümüş

Başkan

Yönetim Kurulu Başkanı/ Bosphorus Investments

1980, Çankırı doğumludur. Ankara Gazi Anadolu Lisesi’nden 1998 senesinde mezun olduktan sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümüne girdi ve 2004 senesinde Şehir Plancısı ünvanıyla mezun oldu. Üniversitenin ilk yılında tanıştığı AEGEE’de (Avrupa Öğrenci Forumu) 2000-2001 arasında Ankara Şube Başkanı ve 2001-2002 yılları arasında Brüksel’de Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 2004 – 2005 yılları arasında Avrupa Birliği Türkiye Gençlik Konseyi Proje Koordinatörü olarak çalıştı. 2009 yılına kadar sırasıyla Türk Eğitim Derneği’nde Uluslar arası Projeler Uzmanı, CarrefourSA ‘da Gayrimenkul Geliştirme Uzmanı, Best Buy’da Gayrimenkul Geliştirme ve Kiralama Uzmanı olarak görev aldı. Kariyerine 2009 – 2011 yılları arasında, perakende sektörünün AVM yönetim ve kiralamasında öncü şirketi Jones Lang LaSalle bünyesinde Erbil, Beyrut, Şam, Abu Dhabi gibi bölge şehirlerinde Kiralama Müdürü olarak devam etti. Hakan Gümüş, 2011-2014 yılları arasında EA Gayrimenkul Geliştirme İnşaat Yatırım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak çalıştı. Kartal Kul eve Beykonakevleri projelerini tamamladı. 2014’ten bu yana Kağıthane Atiye Residence projesini geliştiren HAS-DBN Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bosphorus Invetsments Yönetim Kurulu başkanlığı yapmaktadır. Halen ODTÜ Mezunları Derneği, Şehir Plancıları Odası, Gazi Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği ve Avrupa Öğrencileri Forumu Alumni üyesi olan Hakan Gümüş, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Füsun Yılmaz-Phillipson

Başkan Yardımcısı

FYP Proje Geliştirme Satış ve Pazarlama, Yönetim Kurulu Başkanı

Füsun Yılmaz-Phillipson, İstanbul’da Yıldız Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünde mimar ve şehir plancısı olarak eğitim almış ve bunu Londra’da Satış ve Pazarlama eğitimi takip etmiştir Koç Holding Garanti Koza İnşaat Pazarlama Satış Müdürlüğü, Koray Grubu Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı ve Kemer Yapı Kemer Country Satış ve Pazarlama İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı, son olarak Kemer Golf ve Country Club Genel Müdürlüğü gibi önemli görevlerle sektörde kariyerine devam etmiştir. 2005 yılında kurduğu FYP Proje Geliştirme Pazarlama Satış A.Ş de kurucu ve yönetim kurulu başkanı olarak çalışmaktadır. 20 yılı aşkın süredir Türkiye ve Uluslararası platformda gayrimenkul sektöründe lider firma ve projelere gayrimenkul sektörünün geniş yelpazesinde Proje Geliştirme & Dizayn & Marka & Pazarlama Satış konularında danışmanlık ve proje yönetimi hizmeti vermektedir.

Deniz Şahinkaya

Genel Sekreter

Monetise Real Estate Solutions Yönetim Kurulu Başkanı

1983 yılı doğumlu Deniz Şahinkaya, 2006 yılında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2005-2006 yılları arasında çeşitli illerde arkeojeofizik çalışmalarında bulunmuş, birçok antik yapının yeryüzüne çıkarılmasına katkı sağlamıştır. 2006-2007 yılları arasında Garanti Bankası A.Ş.’de portföy yetkilisi olarak çalışmıştır. 2007-2013 yılları arasında Vektör Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de gayrimenkul değerleme uzmanı ve iş geliştirme müdürü olarak görev almış 2013-2016 yılları arasında Eva Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de Araştırma ve Raporlama, Kurumsal İletişim departmanlarını yönetmiştir. Aynı dönemde Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almıştır. 2016-2017 yılları arasında dünyanın en büyük inşaat şirketlerinden biri olan Bilfinger Türkiye’de Satış & Kiralama Direktörü olarak görev almıştır. 2017 yılında aldığı bir kararla, 10 yılı aşkın süredir gayrimenkul piyasasında edindiği tecrübeleri doğru bir şekilde kullanmak için Monetise Real Estate Solutions şirketini kurmuştur.

Mehmet Ersül

Muhasip

Bosphorus Investments – Yönetim Kurulu Üyesi

St. Georg Avusturya Lisesi’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra, Viyana Teknik Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği eğitimi alan Mehmet Ersül, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Yönetiminde Bilişim alanında MBA derecesine sahiptir. Halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Doktora programında Yönetim-Organizasyon dalında Gayrimenkul Geliştirme Şirketlerinin Stratejik Yönetimi ve Yabancı Gayrimenkul Şirketlerinin Türkiye’ye Giriş Stratejileri üzerine doktora çalışmasını sürdürmektedir. Baytur İnşaat bünyesinde Teklif Mühendisi olarak başladığı iş yaşamını sırasıyla Koray İnşaat Gayrimenkul Geliştirme Grubu’nda ve Sinpaş Grubu’nda Proje Geliştirme ve Yönetim Koordinatörü olarak sürdürdü. Ege Yapı Group’taki görevi öncesinde sırasıyla Emaar Türkiye’de Emaar Square Projesi’nin iş geliştirmesi ve proje finansmanından, Toksöz Holding bünyesinde ise Holding’in gayrimenkul yatırımlarının yönetilmesi ve yeni projeler geliştirilmesinden sorumlu olarak çalıştı. ULI ve GISP üyelikleri bulunan Mehmet Ersül, Konutder İmar Mevzuatı ve Kentsel Dönüşüm Komitesi’nde görev almakta olup, SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı almaya hak kazanmıştır.

Nazım Olcay Kurt

Muhasip

Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı/ Yönetici Ortak

2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2006 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden hukuk yüksek lisans derecesini aldı. Hali hazırda Yeditepe Üniversitesi’nde özel hukuk alanında doktora yapmaktadır. 2001 yılından beri Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı’nda çalışmakta olup büro ortaklarındadır. Özellikle gayrimenkul hukuku ve uyuşmazlıkları, konut ve ticari gayrimenkul geliştirme projeleri ile altyapı ve enerji projelerinin gayrimenkul kısımlarının yapılandırılmasında tecrübe sahibidir. Gayrimenkul hukuku üzerine kaleme aldığı makaleleri sıklıkla dergilerde yayımlanmaktadır. Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER)’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ile Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP) üyesi ve Uluslararası Hukuk Derneği (ILI) İstanbul oluşumunun kurucularındandır.

Mustafa Akdoğan

TURKCELL Gayrimenkul Müdürü

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonimisi ve Endüstri İlişkileri 1999 mezunudur. Global Menkul Değerler’de bütçe planlama & raporlama uzmanı olarak çalıştıktan sonra Doğan Holding merkez ve iştirakler bütçe planlama ve raporlama sorumluluğunu üstlenmiştir. 2005 yılında Turkcell Grup’a katılmış, Satınalma bölümünde çalışmış, Turkcell Europe şirketinin kuruluş çalışmalarına iştirak ettikten sonra şirketin bayi ağının genişletilmesi, kiralama süreçlerinin uçtan uca yönetilmesi amacıyla Expansion biriminin kuruluşunu gerçekleştirmiştir. 2014 yılında 6 ay kadar Mavi Giyim’de çalıştıktan sonra Turkcell Grup’a dönüş ve büyüyen yapıyla birlikte ülke çapında arsa, arazi, dükkan alımları, ofis kiralamaları, veri merkezlerinin green field başlancıgından itibaren geliştirme projelerinde yer almıştır. Genel müdürlük fit-out, ilk veri merkezi inşaatı, en büyük çağrı merkezi ve bölge ofisi amaçlı gayrimenkulün yeniden işlevlendirilmesi projelerini gerçekleştiren ekibe liderlik etmiştir. Halen Ukrayna, Belarus, KKTC dahil Turkcell Grup’ta Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi biriminin yöneticiliğini yürütmektedir.

Ahmet Serdar Çetin

Kapital Gayrimenkul Yatırım A.Ş

1971 Yılında Kuzguncuk ‘da dünyaya geldi. 1995 Yılında Yılmaz Mimarlık Mühendislik firmasında başladığı İnşaat sektöründe, Belediye ve imar mevzuatı konusunda 24 yıl süre ile firmaların tapu alım aşamasından sonra, İskan alınana kadar olan tüm kurum süreçlerinde teknik danışman olarak çalıştı. Kapital Gayrimenkul Yatırım A.Ş firmasında Genel Müdürü olarak mesleki kariyerine devam eden Ahmet Serdar Çetin ‘in Üsküdar İmar Kültür Derneği , Fenerbahçe Kongre üyeliği ve Lösev gönüllü üyeliği bulunmaktadır.

Nihan Görgün Karahanoğlu

Servotel Yönetim Kurulu Üyesi – Kıdemli Direktör – Proje Geliştirme

1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık fakültesinde lisans eğitimini tamamlayan Nihan Görgün Karahanoğlu, kariyer hayatına İzmir’de başladı. Daha sonra 1998 – 2011 yılları arasında İngiltere’de yaşayarak 10 yılı aşkın bir süre Londra’da iş hayatını sürdürdü. Bu zaman zarfında, İngiltere Bedfordshire Üniversitesi’nde Proje Yönetimi üzerine MBA eğitimi aldı. Teknik altyapısı ile yönetim tecrübesini birleştiren Karahanoğlu, İngiltere’de ilk olarak, uluslararası bir inşaat şirketi olan Balfour Beatty Plc bünyesindeki Heery International Ltd’de Proje Yöneticisi olarak görev yaptı. Daha sonra Drivers Jonas LLP ve Deloitte LLP gibi prestijli danışmanlık şirketlerinde, Kıdemli Proje Yöneticisi olarak, gayrimenkul proje yönetimi, gayrimenkul geliştirme, fizibilite analizleri, stratejik danışmanlık, proje finansmanı ve bütçe yönetimi, planlama, risk yönetimi, tasarım yönetimi, kalite ve değer yönetimi gibi pek çok alanda çalıştı. Uluslararası, büyük ölçekli ve prestijli bir çok projenin yönetimini başarıyla gerçekleştirdi. London British Film Institute – The New Film Centre, London Business School Redevelopment, London Natural History Museum – Darwin Centre 2 projelerinden bazılarıdır. Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren, Association for Project Management ve Chartered Institute of Building kuruluşlarına üyedir. Aynı zamanda Londra Westminster Üniversitesi’nde misafir okutman olarak ders vermektedir. Bugün profesyonel kariyerine İstanbul’da devam etmekte olan Karahanoğlu, Servotel Corporation bünyesinde Kıdemli Proje Geliştirme Direktörü olarak görevini yürütmektedir. Karahanoğlu, yurt içinde ve yurt dışında, özellikle turizm ve konut sektöründe, proje yatırım irdeleme, konsept geliştirme, önerilen konseptin uygulanması ve proje yönetimi, marka entegrasyonu gibi alanlarda hizmet vermektedir. Karahanoğlu aynı zamanda Servotel’in yönetim kurulu üyesidir.

GİSP Üyeler

Not: Üyelerimiz alfabetik sıra ile listelenmiştir.

A.Murat Kökbudak

Yönetim Kurulu Başkanı, Anahtar Proje

18 Mart 1976 Konya Ereğli doğumludur. Elektronik ve Haberleşme Mühendisidir.Daha önce Telsim,Doğan Online,Vodafone,PayU gibi firmalarda satış ve pazarlama departmanlarında yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. Şubat 2014 itibariyle de Anahtar Proje firmasını kurmuştur.

Ali Güvenç Kiraz

Avukat, Başkan, Gayrimenkul Hukuku Derneği

Av. Ali Güvenç KİRAZ 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirerek avukatlık mesleğine başlamıştır. Avukatlık mesleğine başladığı ilk günden itibaren gayrimenkul hukuku ile ilgilenen Av. Ali Güvenç KİRAZ 2003 yılında kurduğu AGK Hukuk Bürosu bünyesinde ülkemizin önde gelen şirketlerine, ailelerine bu alanda hizmet vermektedir. Gayrimenkul Hukuku Derneği Kurucu Başkanı olup, Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi, GYODER üyesi, Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) üyesi ve Genel Sekreteridir.

Ali Hepşen

Öğretim Üyesi, İstanbul Üniversitesi

Doç. Dr. Ali Hepşen, 1978 yılında İzmir’de doğmuş, ilköğrenimini Tire Kurtuluş İlkokulunda, orta ve lise öğrenimini ise İzmir Bornova Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümüne girmiş, 2002 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetini takiben İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Finans Yüksek Lisans Programına başlamış ve 2004 yılında mezun olarak finans uzmanı unvanını almıştır. 2010 yılında aynı enstitüde doktora çalışmasını tamamlamış olup, doktor unvanını almıştır. 2012 yılında ise doçentlik unvanına hak kazanmıştır. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Anabilim Dalında göreve başlamış olan Ali Hepşen halen aynı kürsüde meslek hayatına devam etmekte olup, konusunda çok sayıda ulusal ve uluslararası akademik çalışma gerçekleştirmiştir.

Alp Çiçekdağı

Yönetici Ortak, Kent Development

Alp Çiçekdağı, 15 yıllık Uluslararası gayrimenkul geliştirme tecrübesi ile KENT Development Yönetici Ortağı olarak görevini yürütmektedir. KENT Development kuruluşundan önce Dubai Holding Uluslararası Gayrimenkul Yatırımı ve Geliştirme Grup Şirketi olan Sama Dubai Geliştirme Yöneticiliği yapmıştır. Alp Çiçekdağı, Sama Dubai’nin Doha, Cidde ve İstanbul’daki Dubai Towers, Umman ve Bahreyn’deki Salam Resort projeleri ile Tunus ve Fas’daki kentsel gelişim projeleri gibi büyük ölçekli karma kullanımlı projelerden oluşan uluslararası portföyünü yönetmiştir. Dubai Holding bünyesindeki Gayrimenkul firmalarının birleştirilmesi sonrasında, Alp Çiçekdağı uluslararası projelerden sorumlu olarak Dubai Properties Group’ta İş Geliştirme Direktörlüğünü yapmıştır. Öncesinde, Dubai hukumetine bagli olarak Execuitve Office’te, Dubai Healthcare City, Dubai Internet City, Dubai International Financial Center ve Jumeriah Beach Residences gibi ticari iş bölgeleri ve mega projelerinde İş Geliştirme Direktörlüğünü yürütmüştür. Alp Çiçekdağı, profesyonel iş hayatına Colliers International’ın İstanbul ofisinde Değerlendirme Danışmanı olarak başlamıştır. Alp Çiçekdağı, Boğaziçi Üniversitesi’nden İktisat Lisansı derecesini aldıktan sonra San Francisco Üniversitesi’nd MBA ve UC Berkeley’de gayrimenkul programını tamamlamıştır.

Ali Yüksel

Avukat – Ali Yüksel-Hilmi Özalp Hukuk Bürosu Kurucu

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1989 yılında bitirdi. Marmara Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. Gayrimenkul Hukuk dalında Doktora yapmaktadır. 1991 yılından beri İstanbul Barosuna bağlı 17174 sicil numara ile avukatlık yapmaktadır. Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü’nün Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Gayrimenkul hukuku enstitüsü hukukçu, akademisyen, yargı mensupları ,kadastro ,tapu orman planlama ve imar ve şehircilik, milli emlak, gayrimenkul, mimarlık alanında kişi ve kuruluşlardan oluşan, 7 ana çalışma grubunda 60 uzmandan oluşmaktadır. Enstitü; imar, gayrimenkul ve kentsel dönüşüme yönelik konferans, seminer ve çalıştaylar yapmakta, kitap yayınlamakta olan bir kuruluştur. Türkiye Bilişim Derneği (TBD), INTA (International Trademark Association) ve Fransız Türk İşadamları ve bazı Yurtdışı mesleki kuruluşlara da üyedir. İngilizce bilmektedir.

Asım Sağlam

Yönetim Kuru Başkan Vekili / Tesa Yapı ve Gayrimenkul AŞ

1982 yılı Almanya doğumlu olan Asım Sağlam aslen Nevşehirlidir. Sırasıyla 2000 yılında orta öğrenimini, 2005 yılında yüksek öğrenimi olarak İktisat Bölümünü ve 2008 yılında yüksek lisans eğitimi olarak da İstanbul Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını tamamlayarak mezun olmuştur. İş hayatına 2008 yılında aile şirketine ait grup firmalarından petro-kimya sektöründe faaliyet gösteren Onur Plastik adlı firmada görev alarak başlamış daha sonra yine grubun tekstil-hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren Temu Çorap sanayiinde finans sorumlusu olarak görevini icra etmiş ve şu anda da yönetim kurulu başkan vekilliğini yürüttüğü Tesa Yapı ve Gayrimenkul AŞ’ deki görevini üstlenmiş ve icra etmeye devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Asım Sağlam evli ve 3 çocuk babasıdır. Çeşitli STK ve yardım kuruluşlarında görev edinmektedir. MÜSİAD İnşaat Sektör Yönetim kurulunda görevini sürdürmekte ve ayrıca ASKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Yeni Yatırımlar İş Geliştirme Komisyonunda görev almaktadır.

Aysun Yıldız

1979 yılında Hollanda’da doğdum. 1987 yılından itibaren İzmir’de yaşamaya başladım.2003 senesinde Adana Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldum. 2004 senesinde Avea Kurumsal İlişkiler sorumlusu olarak görev aldım. Hemen ardından 2004 ile 2006 seneleri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme (MBA) Dalında Yüksek lisans eğitimi aldım. 2008-2013 yılları arasında Referans Grup Gayrimenkul Değerleme A.Ş. İzmir Bölge Ofisinde gayrimenkul değerleme uzmanı olarak görevimi icra ettim. Ayrıca Ofis idari işleri, kontrolünde ve iş akışının sağlanmasının yanı sıra değerleme uzmanlarının eğitiminde ve yetiştirilmesinde katkıda bulundum. 2015 yılındaSPK Lisansı Değerleme Uzmanı oldum.2014 ile 2016 yılları arasında Lisanslı gayrimenkul değerleme firmaları adına ( Eva, Avrupa, İlke ve Yatırım Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ) çözüm ortaklığı yapan firma ile birlikte lisanslı değerleme uzmanı olarak görevimi icra ettim. 2017 ile 2018 yılları arasında Arves Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ‘de raporların kontrollerinin gerçekleştirmesi ve bankaların yetkili birimlerine aktarılması konusunda görev aldım.2018 yılı itibarı ile akademik çalışmalarıma geri dönüş yaptım. Çukurova Üniversitesi Fen bilimleri Enstitüsü Jeoloji Mühendisliği Yüksek Lisansına devam etmekte olup, tez aşamasındayım. Anadolu Üniversitesi- Açıköğretim Fakültesi- Mimarlık Ve Şehir Planlama bölümü- CBS- Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümüne 2018 Eylül ayı itibarı ile eğitime hayatına devam etmekteyim. Bir Dilek Tut Derneği ve FODER (Finansal Okuryazarlık Derneği) gönüllü üyesim. TMMOB İzmir JMO Odası, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği ( TDUB) ve TMMOB İl Koordinasyon Kurulu İzmir Kadın Alt Çalışma gruplarının üyesiyim.

Aylin Kaptan

Lise eğitimini İzmir Amerikan Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden Lisans, 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden Yüksek Lisans ve 2016 yılında Bilgi Üniversitesi’nden MBA derecesini almıştır. Kariyerine, 1998 yılında Turgut Alton Mimarlık’ta mimar olarak başlamış;sonrasında sırasıylaBorovaYapı, Soyak İnşaat ve Enka İnşaat’ta mimari tasarım, projelendirme, ihale ve inşaat süreçlerinde proje mimarı olarak görev almıştır. 2009 yılı itibarıyla inşaat sektöründe farklı tip ve ölçekte birçok projede proje yönetim odaklı roller üstlenmiştir.Soyak Holding’te Proje Koordinatörü, HILL International’da Tasarım Yöneticisi ve FIBA Gayrimenkul’de Proje Geliştirme Müdürü olarak konut, ticari ofis, otel, alışveriş merkezi ve çok katlı/mixed-usebirçok projenin geliştirilmesi, koordinasyonu ve yönetiminde bulunmuştur.Proje geliştirme, proje ve inşaat yönetimi, sürdürülebilirlik ve LEED sertifikasyon sistemi, planlama, sözleşme yönetimi, maliyet yönetimialanlarında çok çeşitli çalışmalar yürütmüştür. 2014 yılından bu yana U.S. GreenBuildingCouncil tarafından verilen LEED AP BD+C ünvanına sahiptir. TMMOB Mimarlar Odası ve Istanbul Proje Yönetim Derneği üyesidir.

Atilla Şahin

Kaya Yatırım Genel Müdürü

Bekir Yener Yıldırım

Başkan, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği

1977 Kırşehir doğumlu olan Bekir Yener YILDIRIM 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans öğrenimine halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans bölümünde devam eden Bekir Yener YILDIRIM, 1999-2006 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulunda (SPK) çeşitli birimlerde uzman ve uzman yardımcısı, 2006-2011 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliğinde (TSPAKB) eğitim, tanıtım, lisans ve sicil işlemlerinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı. Bekir Yener YILDIRIM halen “Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu”nda Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nde (TDUB) ise Birlik Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Cansel Bozkurt

İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı

1976 yılında Niğde’de doğdu. İlk öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Sonrasında ilk atölyesi olan ”Andaç El Sanatları Atölyesi”ni, İstanbul Atatürk Kız Meslek Lisesi El Sanatları bölümünden mezun olduktan sonra açtı. Evlilik sebebiyle çalışma hayatına bir süre ara veren Cansel Bozkurt, 2003 ve 2009 yılları arasında yapı ve mobilya sektörlerinde çalıştı. Kendi tasarım ofisini ise 2009 yılında açtı. Bu süre zarfında kendini geliştirmek adına birçok eğitim ve seminerlere katıldı. Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünü bitirdi. Edindiği bilgi ve tecrübe ile yurt içi ve yurt dışında sektörün önde gelen firmaları için tasarım ve uygulama çalışmaları yapmaktadır. Hızla gelişen yeni tasarım metodları ve güncel malzeme bilgisini estetik ve fonksiyonellik bağlamında birleştirerek gelecek vizyonu ile harmanlayan bir tasarım süreci benimsiyor. Bu doğrultuda yaratıcı ve işlevsel bir tasarımda farklı bakış açılarının gerekliliğine inanıyor. Cansel BOZKURT projelerinde disiplinler arası çalışarak, tasarım, danışmanlık, proje geliştirme ve yönetimi, uygulama kontrol ve taahhüt hizmetleri vermektedir.

Can Özçiçek

Propa İnşaat, Genel Müdür

Can Özçiçek, 27 Ocak 1979 Ankara doğumludur. 1996’da TED Ankara Koleji’nden, ardından 2001 yılında ise Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 2001-2002 arasında NYU Stern İş Okulu’nda Business Analytics ve Finance Management yönetici programlarına katılmıştır. 2002-2003 arasında askerlik görevini tamamlayan Özçiçek, 2001 yılında aile şirketi Propa İnşaat’ta başladığı çalışma hayatına Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak devam etmektedir. 2001-2016 yılları arasında 14 farklı ölçekte gayrimenkul geliştirme projesinin tamamlanmasında görev almıştır. 2016 yılında şirketin devam ettiği 2 gayrimenkul projesini yürütmektedir. Halen Gyoder, İnder, Gyiad, Uli ve Koç Üniversitesi mezunlar derneği üyelikleri bulunan Özçiçek, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Cem Akçay

1974 Ankara doğumlu Akçay, ilk ve orta eğitimini Bornova-İzmir’de tamamladıktan sonra, İzmir Atatürk Lisesi ve ardından Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetim Bölümü’nden mezun oldu. Gediz Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı’na devam etmektedir. Akçay, 1996-2005 yılları arasında Ankara Merkezli Tepe Grubu’nun İnşaat, Mobilya, Proje Uygulama ve Pazarlama Şirketlerinde değişik görevlerde bulunmuştur. 2005 yılında Multi Turkmall firmasının Forum Bornova Avm projesiyle başlayan Şantiye Koordinatörlüğü’ne yurt içindeki Forum Avm Projeleri ile 2010 yılına kadar devam etmiştir. 2010 yılından itibaren Turkmall Real Estate A.Ş. Projeler Koordinatörü olarak görev yapmıştır. 2017 yılından itibaren Gayrimenkul danışmanlığı, gayrimenkul yatırım stratejisi belirleme, gayrimenkul geliştirme süreçleri yönetimi, iş ve idari ilişkiler yönetimi konularındaki deneyimlerini paylaşmak üzere Egemall Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. kuran Sayın Akçay, bu tarihte beri şirketin genel müdürlük görevini yürütmektedir.

Çelik Eryaşar

Genel Sekreter/Future of Tourism Platform

1994, İzmir doğumludur.Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi’nden 2012 yılında mezun olduktan sonra Yaşar Üniversitesi, İktisadi İdari Birimler Fakültesi, Turizm İşletmeciliği bölümüne girdi ve şuan son sınıf öğrencisidir.Üniversite’nin ilk yıllarında arkadaşlarıyla bir araya gelip Yaşar Turizm Topluluğu kurdu ve kurulduğu dönemden itibaren başkanlık görevini sürdürmektedir. Turizm sektörüne girişini 2012 yılında Tiamo Tur’da gerçekleştirmiştir ve orda bir yıl çalıştıktan sonra 2013 yılı yazı Londra’ya dilini geliştirmek için giderek Rosense UK firmasında pazarlama departmanında çalıştı.2014 ve 2015 yılı yazları da bu görevine devam etti.Londra’da bulunduğu sürece çeşitli derneklere üye olup orda iletişim ağını geliştirme fırsatı yakaladı. Uluslararası bir turizm organizasyonu olan ACEEPT’in 2014 yılı kasım ayında İsviçre’nin Zürih kentinde düzenlenen projesine okulu temsil etmek üzere götürülmüştür.Aynı zamanda başka üniversitede aynı bölümde okuyan arkadaşıyla 2014 yılında Türkiye’de okuyan tüm turizm öğrencilerinin aynı çatıda toplanması amacıyla Turizmin Geleceği Platformu’nu kurup Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir ve şuan da Avrupa,Türkiye ve KKTC’de okuyan neredeyse tüm turizm öğrencileri bu platformda bulunmaktadır.Turizm ve gastronomi sektörüyle alakalı bir çok etkinliğin organizatörlüğünü üstlenmiştir. Er Yatırım sponsorluğunda 2015 yılında Berlin Internatinal Hotel Invesment Forum’a katılmıştır.2016 yılının yazı da Mövenpick Hotel İzmir’de ön büro stajını tamamlamıştır.Halen Teğmen Ali Rıza Akıncı Mezunlar Derneği,SKAL İzmir,AEHT ve Turizmin Geleceği Platformu üyesi olan Çelik Eryaşar,orta derecede Almanca ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Didem Günal

Genel Müdür / Denar Proje Geliştirme ve Gayrimenkul Yatırım A.Ş

1976 İstanbul doğumluyum; 1999 İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği, 2005 Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü, 2016 Işık Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi MBA bölümün den mezun oldum. 20 yıllık iş hayatım içerisinde çeşitli sektörlerde yöneticilik görevlerinde bulundum. AECOM Turkiye İş Geliştirme & Pazarlama Direktörü olarak 8 yıl çalıştım. 2012 yılında DENAR Gayrimenkul Proje Geliştirme & Yatırım A.Ş., 2014 Yılında DENAR Inşaat & Taahhüt A.Ş. ve 2015 yılında DE-NAR Mimarlık ve Müşavirlik A.Ş. firmalarını kurarak, Türk Özel Okul sektörüne anahtar teslim şeklinde gayrimenkuller üretmeye başladım. Bugün halen DENAR Grubun Yönetim Kurulu Başkan Vekili; EGE Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve DENAR Gayrimenkul Geliştirme & Yatırım A.Ş. nin Genel Müdürü olarak çalışmaya devam etmekteyim. İlgi alanlarım içerisinde Dünya Sineması yer alırken, seyahat etmek, yeni tatlar keşfetmek ve spor yapmak hobilerim arasındadır.

Didem Erendil

Direktör / Reall ESTATE INVESTMENT At WMG Advisors LLP London

Elif Germirli

Tahincioğlu – Ceo

Elif Germirli Tahincioğlu Holding’in yönetim kurulu üyesi ve CEO’sudur. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, Amerika’da Columbia Üniversitesi’nde MBA yapan Elif Germirli, 2000 yılına kadar Citibank İstanbul’da hisse senedi piyasaları ve kurumsal finansman bölümleri dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2000-2007 yılları arasında Citigroup Londra’da Global Securitised Markets masasında direktör olarak çalışan Elif Germirli’nin Citigroup’daki son görevi Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi için gayrimenkul finansmanından sorumlu direktörlük olmuştur.

Emre Erşahin

Kurucu / CEO – TAPU.COM

Tapu.com, finans kuruluşları, şirketler ve bireyler gibi birçok satıcıyı nitelikli alıcılarla buluşturan Türkiye pazarı için ilk çevrimiçi işlemsel emlak platformudur. Tapu.com, işlemleri daha kolay ve daha şeffaf hale getirme misyonuyla doğrulanmış mülklerde rekabetçi teklif verme sürecinden yararlanan kullanımı kolay bir platform başlattı.

Ersun Bayraktaroğlu

Yeminli Mali Müşavir, Ortak&Türkiye Gayrimenkul Lideri, PricewaterhouseCoopers

Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun olan Ersun, ABD’de Western Michigan Üniversitesi’nde Ekonomi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Yaklaşık 10 yıl boyunca Maliye Bakanlığı’nda Gelirler Kontrolörü olarak çalışan Ersun Bayraktaroğlu hem özel şirketlerde hem de kamu kuruluşlarında vergi denetimleri ve incelemeleri yürütmüştür. Ardından altı yıl süresince Ankara merkezli bir holding grubunda (Nurol Grup) sırasıyla Denetçi, Finans Müdürü ve Mali İşler ve Denetim Bölümü Başkanı olarak görev yaptıktan sonra 2002 yılında Kıdemli Müdür olarak PwC’ye katılmış ve Temmuz 2007’de ise şirket ortaklığına kabul edilmiştir. Ersun Bayraktaroğlu gerek kamu kuruluşları gerekse özel şirketler nezdinde iç denetim, finansal danışmanlık, finansal yönetim ve finansal ve idari denetim alanlarında geniş deneyime sahiptir. Kendisi şirketimizin Bankacılık ve Sermaye Piyasaları ile Gayrimenkul uzmanlık ekiplerinde yer almaktadır. Halen pek çok yerli ve yabancı ticaret ve yatırım bankasına, aracı kuruma, leasing, faktoring, portföy yönetimi ve tüketici finansmanı şirketine, menkul ve gayrimenkul yatırım fonuna, gayrimenkul yatırım ortaklığına ve gayrimenkul şirketine vergi danışmanlığı hizmeti vermektedir. İş dünyası gazetelerinde ve gayrimenkul yayınlarında sürekli olarak makaleler, görüşler yayımlamakta olan Ersun, bir çok yerel ve uluslararası panel, toplantı ve konferansa konuşmacı olarak katılmakta ayrıca vergi konularındaki kurum seminerlerimizde de eğitmen olarak görev almaktadır. Ersun Bayraktaroğlu halihazırda PwC Gayrimenkul Sektörü Ülke Lideri ve Bursa (Türkiye) Ofis Vergi Lideri olarak çalışmaktadır. YMM unvanını haiz olan Ersun Bayraktaroglu iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Evrim Karayel

Genel Müdür, Gürallar Yapı A.Ş.

1978 yılında Elazığ ilinin Maden ilçesinde doğdu. Ankara Hacettepe Üniversitesi İnşaat Teknikerliği Ön Lisans, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Lisans, İstanbul Maltepe Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans MBA mezunudur. 1997 yılından beri Uluslararası Gayrimenkul ve Müteahitlik Sektörü içerisinde Proje Yönetimi, İş geliştirme, Uluslararası Yatırım Geliştirme ve Yatırım Yönetimi alanlarında çalışmalar yapmaktadır. 1997 ile 2008 yılları arasında Türk Müteahitlik Sektörünün Uluslararası Arenada gerçekleştirdiği büyük ölçekli projelerde aktif olarak çalıştı. Özellikle Rusya Federasyonu’nda farklı bölgelerde ve Moldova’da birçok Gayrimenkul projesinin başarıyla bitirilmesinde üst düzey yönetici ve Proje Müdürü pozisyonunda görev aldı. 2008 ile 2010 yılları arasında Bağımsız Devletler Topluluğundaki bir çok ülkede Proje Geliştirme ve İş Geliştirme Alanlarında çeşitli çalışmalar yaptı. Özellikle Azerbaycan, Türkmenistan, Kırgızistan, Rusya Federasyonu, Tacikistan ve Kuzey Irak’da Geliştirdiği Projeler ile Uluslararası Pazar’da önemli ticari başarıların elde edilmesinde pay sahibi oldu. 2010 yılından beri Gürallar Grubu ‘na ait Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Şirketi olan Gürallar Yapı A.Ş. ‘nin Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Gürallar Yapı’nın çalışmaları içerisinde Lapis markası ile nitelikli Gayrimenkul Projeleri , Ali Bey Resort Otelleri , Artcraft Fabrikaları bulunmaktadır. Evrim Karayel Gayrimenkul Projelerinin Geliştirilmesi, Geliştirme ve İnşaat Sürecinin Yönetilmesi, Projelerin Finansal Yönetimi, Uluslararası Gayrimenkul Sektörü, Uluslararası Müteahitlik Sektörü konularında geniş deneyime sahiptir. Gayrimenkul yayınlarında, ekonomi gazetelerinde, gayrimenkul web sitelerinde sürekli olarak makaleler, görüşler yayınlamakta olan Evrim Karayel , bir çok yerel ve uluslararası panel, toplantı ve konferansa konuşmacı olarak katılmaktadır. Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Derneği (GİSP) Kurucu Üye ve Yönetim Kurulu Üyesi , Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) üyesi, İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER )Araştırma Geliştirme Kurulu Üyesi dir. Evrim Karayel ana dili Türkçe’nin yanında İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Fatih Zor

Gayrimenkul Direktörü / BİRTEP

Fatmagül Numan Tanrıöver

Yönetici Ortak / ANT Taşınmaz

2005 Aralık tarihinden bugüne kadar saha çalışmasında yaklaşık 10.000 adet gayrimenkul değerleme raporu hazırlanmıştır. Mevcutta çözüm ortağı olarak faaliyet verilmektedir. Ankara başta olmak üzere Eskişehir, Kayseri, Trabzon, Ordu, Giresun, Samsun’da özel üniversite, hastane, otel, avm, arsa ve arazi değerleme; fizibilite ve piyasa araştırma raporları hazırlanmıştır. Türk Telekom özelleştirme sürecinde Ankara gayrimenkullerine yönelik raporlar, Sinpaş GYO, Akfen GYO, Kiler GYO, Ata GYO, Şeker GYO yıl sonu değerleme raporları, Axa Sigorta yıl sonu değerleme raporları, TMSF raporları hazırlanmış önemli raporlardır.

Ferzan Çelikkanat

ER Yatırım- Genel Müdür / General Manager

2000 yılında, Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otel Yöneticiliği lisans bölümünden mezun olmuştur. İş hayatına 2001 yılında Greater New Orleans Area, USA Marriott Hotels’ de yönetici olarak başlamıştır. Kariyerine 2004 – 2005 yılları arasında The Marmara Collection ‘da Operasyon Müdürü, olarak devam etmiştir. 2005-2010 yılları arasında Astaş Holding ‘de Genel Koordinatör, 2010-2012 yılında Koç Holding iştirakı olan Divan Group bünyesinde İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmıştır. 2013 yılından itibaren Er Yatırım Group Genel Müdürü olarak iş hayatına devam etmektedir. Turizm Yatırımcıları Derneği ve Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Ferzan Çelikkanat, 2002 yılında Southern State University ‘den Satış ve Pazarlama bölümünde yüksek lisans derececi almıştır, iyi derece de İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Fatih Işık

Medya Şeffaf- Medya Satın Alma & Planla ajans Kurucusu

Çalışma hayatına 2004 yılında dergi reklam satı ile başladı. Sonrasında hedefleri doğrultusunda, Tv, Açık Hava , Gazete ve İnternet ve tüm mecralarda reklam satış ve pazarlama görevlerinde bulundu. Şimdi ise, kuzu Grup, Taca inşaat, Atiye Rezidence, Orya Taş, Uranüs İnşaat, Bakırcı Yapı, KLK Grup, Nazenin Konakları, Erka Grup, Dome Partners, Karar Yayıncılık, Nobel İlaç, Modafen koleji, Ted Atakent koleji, Siva Tuz Gıda, firmalarına medya satın planlama ve satın alma hizmeti vermektedir.

Firuz Soyuer

Pamir ve Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık A.Ş.

Firuz Soyuer, 1993 yılında İstanbul, Türkiye’de kurulan Pamir & Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık A.Ş.’nin kurucu ve yönetici ortaklarındandır. Pamir ve Soyuer’e katılmadan önce 1991 ve 1993 yılları arasında Istanbul’da Colliers International şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Soyuer, 1990 ve 1991 yılları içinde Bankers Trust Co. ile ortaklığı olan Türk Merchant Bank’ta uzman olarak çalışmıştır. 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği dalında lisans eğitimini tamamlayan Soyuer, 1988 yılında Southern Illinois University, Carbondale’den finans konusunda MBA derecesini almıştır. Soyuer, 2003 yılından bu yana Sermaye Piyasası Kurumu’nun lisanslı değerleme uzmanlarından biri olup aynı zamanda MRICS (RICS) ve MAI (Appraisal Institute) profesyonel ünvanlarına sahiptir. 2003-2010 yılları arasında İstanbul Teknijk Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans programında dersler veren Soyuer, 2014 yılından itibaren Bahçeşehir Üniversitesi MBA in Real Estate programında ders vermektedir. 1999 yılından beri ULI üyesi olan Soyuer, 2003 yılından bu yana ULI Türkiye Yönetim Komitesi’nde yer almaktadır.

Gökçe Meriçten

Ferko – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Saint Benoit Fransız Lisesi’nden sonra Bilgi Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler, ardından Turizm Otelcilik ve Restaurant İşletmeciliği okumuştur. Üniversitede okuduğu süreçte otel yatırımları da bulunan aile şirketleri Ferko’da turizm ağırlıklı çalışmıştır. Mezun olduktan sonra altı yıl boyunca otellerin başında bulunmuş, ardından AVM yatırımlarında işlerin başına geçmiştir. Ferko’nun yurt dışındaki inşaat faaliyetlerinden dolayı Gökçe Meriçten bir süre de yurt dışına gidip gelmiş, sonra yurt içinde inşaat alanındaki işlere ağırlık vermiştir.

Görkem Öğüt

Kurucu / CEO – ENDEKSA.COM

Endeksa, Neozeka Yazılım A.Ş.”nin bir ürünü. Neozeka 2014 yılında kuruldu. İlk yaptığı ürün Gayrimenkul Değerleme Takip Sistemi”ydi. Bu değerleme endüstri için bir çalışmaydı. Değerleme çözümlemelerinin sahada yapıldığı, tabletlerle sağlanan bir üründü. Bu ürün eksperler tarafından ilgi gördü. Eksperlere daha çok hizmet vermeye başladık. Oradaki eksperlerin de ilgisiyle eksper yeni bir pazar oluşturma fikri çıktı. Eksperlere yeni iş imkanları oluşturan bir ortam sağladık. Sonunda da Endeksa ortaya çıktı. Böylece değerleme sistemini, pazar yerini, ürettiğimiz değerleme platformunu ve teknolojisini Endeksa ürünü altında herkesin kullanımına açtık.

Gülin Kuzu Fellows

Dekar Yapı ve Yatırım A.Ş. – Yönetim Kurulu Üyesi

Saint Joseph Lisesi mezunu olan Gülin Kuzu Fellows, lisans eğitimini Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Londra’da Kingston Üniversitesi’nde Pazarlama üzerine yüksek lisans yapmıştır. Kariyerine Londra’da Sitemorse Limited London’da Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak başlamış olup, sonrasında Yıldız Holding’de Marka Müdürü olarak devam etmiştir. 2011 yılından bu yana aile şirketi olan Dekar Yapı ve Yatırım A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Gülin Kuzu Fellows iyi derecede İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilmektedir.

Gizem Moral Kunter

Emlakjet – Ceo

20 yılı aşkın profesyonel iş hayatı geçmişine sahip Gizem Moral Kunter, lise eğitimini İzmir Amerikan Koleji’nde tamamladıktan sonra 1993-97 yılları arasında lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi’nde Ekonometri bölümünde aldı. İş hayatına çok uluslu bir şirket olan Henkel’de başlayan Kunter bu yıllar esnasında Yeditepe Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamladı. FMCG sektöründe elde ettiği 7 yıllık deneyimin ardından 2004 yılında Turkcell’de Stratejik Planlama görevine gelen Kunter, sırasıyla; Stratejik Pazarlama, Gnctrkcll Marka Yönetimi ve şirketin büyümesinde önemli bir alan olan Mobil İnternet Ürün Yönetimi gibi çeşitli bölümlerin yöneticiliğini üstlendi. 2015 yılında, Türkiye’nin en büyük internet yatırım şirketi ilab’in iştiraki olan emlakjet.com’da CEO luk görevine getirildi. Halen telekomünikasyon ve perakende sektörlerindeki deneyimini; analitik düşünebilme ve stratejik pazarlama yetileriyle birleştirerek gayrimenkul sektörüne aktarmaktadır.

Gürler Ünlü

Ünlü Gayrimenkul Yatırım Ve Varlık Yönetimi / Kurucusu

Garanti Koza İnşaat bünyesinde Gayrimenkul Koordinatörü olan Gürler Ünlü, şirketin gayrimenkul iş geliştirme faaliyetlerini yönetmektedir. Daha öncesinde, 1999-2004 yılları arasında The Walsh Group’da (Chicago, ABD) büyük çaplı projelerde, Proje Yönetimi konularında faaliyetlerde bulunmuştur. Turizm ve otelcilik alanında da çeşitli pozisyonlarda üst düzey yöneticilik yapan Gürler Ünlü (2004-2008), GETOB (Güney Ege Turistik Otelciler Biriliği) Genel Sekreterliği görevini de 2006-2007 yılları arasında yürütmüştür. Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Derneği (GYODER) ve Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) üyelikleri bulunan Gürler Ünlü, aynı zamanda Konut Yatırımcıları Derneği (KonutDer) denetleme kurulu üyeliği görevini yürütmekte ve Gayrimenkul için Strateji Platformu’nun (GİSP) da kurucuları arasında yer almaktadır. Kendisi ayrıca ‘Gayrimenkul Pazarlama: Eski Köye Yeni Adet’ (2009) ve ‘Gayrimenkul İş Geliştirme: Hiçbir Şey Bedava Değildir’ (2011) adlı e-book’ların da yazarıdır. 1997 yılında, İTÜ İnşaat Mühendisliği’nden mezun olan Gürler Ünlü’nün, Northwestern University’den (Evanston – IL, ABD) Proje Yönetimi yüksek lisans (MPM – 1999) ve University of Chicago Booth School of Business’den de İşletme yüksek lisans dereceleri (MBA ‘with honors’ – 2004) bulunmaktadır.

Haluk Sur

Yönetim Kurulu Üyesi, Emlak Konut GYO A.Ş.

1956 yılında Bandırma’da doğan Haluk Sur, evli ve iki çocuk babasıdır. Üniversite eğitimini 1973-1978 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde, İnşaat Mühendisi olarak tamamlamıştır. 1978-1980 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi, Çevre Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansını tamamlayarak kariyerine Yüksek Mühendis olarak devam etmiştir. 1981 yılında University of Washington, Çevre Mühendisliği NATO Bursu almış, 1982-1983 yıllarında T.C. Milli Savunma Bakanlığı NATO Enfrastriktür Daire Başkanlığı Merkez Kontrol Mühendisi olarak görev yapmıştır. 1983 – 1991 yılları arasında Yapı Teknik İnşaat Ticaret Sanayi A.Ş., Kurucu Ortak ve Genel Müdürü olarak Suudi Arabistan’da çok sayıda okul ve hastane projelerinin inşaatında görev üstlendi. Türkiye’de de alt ve orta gelir grubuna yönelik toplu konut projeleri, ayrıca orta ve üst gelir grubu için lüks konut ve villa projeleri de geliştirdi. Bunların dışında; Bimeks Bilgi İşlem, Kurucu Ortaklık, Başkan Vekili, İhlas Holding Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat Grup Başkanlığı, İcra Kurulu Üyesi, İhlas GYO, Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü – İhlas Holding bünyesinde yaklaşık 25.000 konut, 90.000 ünite devremülk tatil ve ticari merkez projelerinin geliştirilmesi ve yapımında aktif görev aldı. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği, Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi, FORUM İSTANBUL 2023 Düşünce Platformu, İcra Kurulu Üyesi, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği, GYODER Başkanı, Binalar Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı, Paladin Realty Partners Eurasia Yönetim Kurulu Başkanı, TOKİ Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi, Çevre Dostu Yeşil Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği Kurucu Yönetim Kurulu üyesi, ULI (Urban Land Instititute) Türkiye İcra Kurulu Başkanı, Paladin Realty Partners Eurasia, Yönetim Kurulu Başkanı, TOKİ Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi, Çevre Dostu Yeşil Binalar Konseyi, Yönetim Kurulu Başkanı, Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği Kurucu Yönetim Kurulu üyesi, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği, GYODER, Yönetim Kurulu Üyesi, Gulf Property Marketing GPM Yönetim Kurulu Başkanlığı, CUSHMAN & WAKEFIELD Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı, ÖZTAŞ İnşaat Ticaret Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de üstlenmiştir. Sektörün önde gelen yerel ve uluslararası çeşitli gayrimenkul organizasyonlarında üyelikleri bulunmaktadır.

Dr. Hitay Baran

23.09.1975 yılında İzmir’de doğdum. 1993 yılında İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1997 yılında DEÜ Mimarlık Fakültesi Şehir Bölge Planlama Bölümünü bitirdim. 1999 yılında İzmir Ticaret Odası’nda uzman yardımcısı olarak işe başladım. 2000 yılında DEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Bölümü, Yönetim ve Organizasyon Anabilimdalı Yükseklisans, 2010 yılında Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, Şehir Planlama Programı Doktora programını tamamladım. İzmir Ticaret Odasında şehircilik ve inşaat müdürlüğü ve şehircilik danışmanlığı görevlerinde bulundum. Halen İzmir Ticaret Odası’nda danışman olarak çalışmaktayım. İzmir Ticaret Odası üyelerinin ve İzmir şehrinin ticaret, turizm, üretim ve yaşam kalitesine ilişkin mevcut mekânsal sorunlarının ve ihtiyaçlarının tespiti ile bunların çözümüne ilişkin proje üretmek, yürütmek, danışmanlık yapmak, İzmir şehrinin yatırıma uygun hale getirilmesi ve yatırımcılara yardımcı olunarak karar süreçlerinin hızlandırılması konusunda çalışmalar yapmaktayım. Bekar ve bir çocuk sahibiyim. TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi ve Kültürpark Tenis Kulübü üyesiyim.

İrem Albayrak Cömert

Şehir Plancı – Gayrimenkul Portföy Geliştirme Uzmanı, 24 GPY A.Ş.

1988, İstanbul doğumludur. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde tamamlamıştır ve aynı üniversitenin Gayrimenkul Geliştirme Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine halen devam etmektedir. Gayrimenkul Değerleme Uzman Yardımcısı olarak başladığı sektördeki iş hayatına, ENSpd Project Development’da Gayrimenkul Geliştirme Uzmanı olarak devam etmiştir. ENSpd bünyesinde Türkiye genelinde; konut, perakende, öğrenci yurtları gibi farklı kullanımlara yönelik gayrimenkul yatırım projelerinde HBU, fizibilite, bölgesel ve finansal analiz çalışmalarında bulunmuştur. Aynı dönem içerisinde, 2014 yılında yayımlanan Gayrimenkul Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği ile GYF’ler özelinde uzmanlaşmaya yönelmiş ve Re-Pie Gayrimenkul Portföy Yönetim Şirketi’nin kuruluş sürecinde bulunmuştur. MIPIM 2015’de gerçekleşen ‘A New Investment Tool: Turkish REIF’ oturumu için yapılan çalışmalarda, aktif olarak görev almıştır. 2015 yılından itibaren 24 Gayrimenkul Portföy Yönetim Şirketi’nde Portföy Geliştirme Uzmanı olarak çalışmaktadır. Gayrimenkul Değerleme Lisansı olup, TDUB üyesidir.

Makbule Yönel Maya

Genel Müdür, TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.

Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2003 yılında mezun olan Makbule Yönel Maya, SPK ve RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) lisanslı değerleme uzmanıdır. Çalışma hayatına 2003 yılında başlayan Maya, gayrimenkul ve Şehir Planlamaya yönelik çeşitli pozisyonlarda görev almış, 2005 yılında TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş bünyesine katılarak Değerleme Uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2007 yılında Yönetici Yardımcılığı pozisyonuna getirilen Maya, 2008 yılında Yönetici, 2010 yılında Müdür ve 2012 yılı başında Kurumsal Değerleme Departmanı ile Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna getirilmiştir. Mart 2013 itibarı ile Maya, şirketin Genel Müdürü olarak atanmıştır. Değerleme ve danışmanlık alanlarında yaklaşık 10 yıllık tecrübesi bulunan Maya, çalışma hayatı boyunca; arsa-arazi, konut, iş merkezi, turistik tesisler, fabrika ve diğer üretim tesisleri, alışveriş merkezleri, depolama alanları, limanlar vb. gibi çeşitli gayrimenkul türlerinin analizi ve ekspertiz raporlarını hazırlanması, konut, AVM, otel, ofis ve hastane gibi gayrimenkul yatırım projelerinin değerleme ve fizibilite çalışmaları ile en etkin ve verimli kullanım analizleri; konut projelerinin pazarlanması için yapılan ön araştırma, fizibilite çalışmaları gibi gayrimenkule ve gayrimenkul geliştirmeye yönelik çok çeşitli konularda çalışmalar yürütmüştür.

Mustafa Kemal Kayış

GAD Istanbul / Şirket Ortağı / Proje Yürütücüsü

1981 yılında Samsun Vezirköprü’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Samsunda tamamladı. 2004 yılında YTÜ Mimarlık Fakültesinden Mimar olarak mezun oldu. Yapı sektöründe serbest mimarlık pratiği yanında ve çeşitli alanlarda ve kademelerde profesyonel olarak çalıştı. 2010 yılından itibaren çalıştığı GAD Mimarlık Danışmanlık Ticaret A.Ş.’ de firma ortağı olarak proje yürütücüsü görevini sürdürmektedir. GAD bünyesinde çeştli ölçek ve fonksiyonlarda çok sayıda ödüllü mimari projede görev almıştır. Bunların arasında Newada, Kiev Türk Büyükelçiliği, NLF, The İstanbul Merter, AHK Kundu, Mandarin Oriental Bodrum (Yarışma süreci), Logistic City, Esas Holding Riva, Nairobi Central Park vb. projeler yer almaktadır. 2008-2009 yıllarında Vezirköprü Kalkınma Derneği ni kurarak ilk Yönetim Kurulu Başkanlığını yerine getirmiştir. Bu süre zarfında çeşitli sosyal sorumluluk projelerini yürütmüş ve görev almıştır. Halen İTÜ’de gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans Programı’nda eğitimini sürdürmektedir. Gayrimenkul Geliştirme süreçlerini; geçmiş mirası göz ardı etmeden, bugünü ıskalamadan, geleceğe gönül rahatlığıyla bırakabileceğimiz bir çevre yaratma çabası olarak görür.

Nazan Özbaydar

SPK Lisanslı Değerleme Uzmanı
Yük. Şehir Plancısı, Nazan Özbaydar

Genel Müdür, Yönetim Kurulu Başkanı

Nazan ÖZBAYDAR, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden 1996 yılında mezun olmuş, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Şehirsel Tasarım Master programında “İşlevini Yitiren Liman Kentlerinde Yeniden Canlandırma ve Karaköy-Salıpazarı Örneği” konulu master tezini hazırlamıştır. 2003 yılında SOM Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret AŞ.’de Değerleme Uzmanı olarak görev yapmaya başlayan ÖZBAYDAR, 2005 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’ndan “Değerleme Uzmanlığı” lisansını almaya hak kazanmıştır. Şirket içinde farklı kademelerde görevler almış olup, halen Sorumlu Ortak, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir. Gayrimenkul değer tespit raporları, en etkin ve verimli kullanım analizleri, fizibilite çalışmaları, yer seçim analizleri, gayrimenkul piyasa analizleri, kentsel dönüşüm projelerinde hak sahipliği tespiti, şerefiyelendirme, proje değerleme ve paylaşım modeli konularında hizmet vermektedir. 2011 yılından beri kamuyu bilinçlendirme misyonu ile “SOM Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında gayrimenkul yatırımlarında riskleri minimuma indirmek için bilinmesi gereken konuları içeren “Değer mi? Değmez mi?” adlı seminerler vermektedir. Yıldız Teknik Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi ve Modern Mortgage Institue işbirliği ile YTÜ’nde 10 günlük “Uygulamalı Temel Gayrimenkul Değerleme” eğitimlerinin koordinatörlüğünü yapmış ve “Değerlemeye Giriş” eğitimlerini vermiştir. Yeditepe Üniversitesi ve Viyana Üniversitesi’nin organize ettiği “CFC Programı” kapsamında Yapı Kredi Bankası Özel Bankacılık Birimi Yöneticileri’ne “Gayrimenkul Değerleme” eğitimleri vermiştir. Çeşitli dernek ve kurumlara, uzmanlık alanı ile ilgili eğitimler vermeye devam etmektedir. Aydın Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Gayrimenkul Hukuku Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, TMMOB Şehir Plancıları Odası, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, Değerleme Uzmanları Derneği, Gyoder, Lisanslı Değerleme Şirketleri Birliği Derneği, Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Derneği ve İstinye Rotary Kulübü üyesidir.

Ozancan Yıldırım

Founder – Ceo / O.Y Consultant

1992, İzmir doğumludur.Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Balıkesir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümüne girdi.Üniversitenin ilk yıllarında kurduğu Genç Turizmciler Derneğinin sırasıyla Balıkesir,Ankara,İstanbul,Bursa ve İzmir başkanlıklarını gerçekleştirdi.Ardından ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının ortak düzenlediği Kültürel Mirasımıza Yolculuk Genç Seyyahlar uluslararası projesinde Türkiye Temsilcisi olarak görev aldı. Üçüncü üniversitesini Minnesota Universitesi MBA programı ile tamamlayan Yıldırım, Crowne Plaza,Ramada, Hilton, TAV Havalimanları (otelcilik – servis) gibi franchise ve management yönetilen oteller ve işletmelerde satış pazarlama müdürlüğü, operasyon müdürlüğü, genel müdür yardımcılığı ve işletme müdürlüğü görevlerini yapmıştır.Turizm Trendleri Zirvesi,Turizm Teknolojileri Zirvesi ve World Tourism Forum projeleri ile T.C Cumhurbaşkanlığı destekli ve katılımlı himaye altına alınmış projeler gerçekleştiren Yıldırım, Dünya Turizm Örgütü ( 2015 ) tarafından En Aktif Genç Turizmci Ödülüne layık görülmüştür.Yıldırım halen İzmir’de önemli bir gayrimenkul yatırım firmasında uluslararası iş geliştirme müdürlüğü yapmaktadır. Turofed, Etik, Skal, Ege Turizm Derneği, İzmir Tanıtma Vakfı ( İZTAV ), Chaine Des Rotisseurs, Tegv ve benzer bir çok sivil toplum kuruluşunda görev almaktadır. Halen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde İş Geliştirme üzerine yüksek lisansı devam etmekte olup,Global Kariyer Eğitim Merkezi ve 9 Eylül Üniversitesinde pazarlama konularında ders vermektedir.Kariyerine 2015 yılı itibari ile kurduğu O.Y Consultant firmasında turizm ve otel yatırımları, iş geliştirme danışmanlığı ve dijital pazarlama medya yönetimi konuları üzerine Birleşik Arap Emirlikleri (UAE) ve körfez sermayelerine odaklı hizmet vermektedir.

Özben Örs

Özben Örs ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Mezunudur. Yüksek Lisansını, Sydney’de, dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan UNSW’de, İnşaat Proje Yönetimi konusunda yapmıştır.
Gayrimenkul Sektörüne Akpınar İnşaat, Atakule GYO, Arhan İmar Planlama’da toplamda 10 seneyi aşkın farklı pozisyonlarda çalışmıştır. Proje Yönetimi, Gayrimenkul Geliştirme, Satış Pazarlama, Kontrat Yönetimi konularında deneyimi vardır.
REMAX’a girdiği seneden beri gerçekleştirdiği işlemler ile başarılı danışmanlar arasında yerini hep korumuştur.
Özben Örsün başarısı tesadüflerden ziyade EĞİTİM, TECRÜBE, DENEYİM DİSİPLİN’inden kaynaklandığı için işini her geçen sene büyütmektedir.
Özben Örs Dijital Platformlarda düzenli olarak Müzakere Becerileri, Satış ve Pazarlama, Arsa ve Arazi yatırımları konusunda eğitici yazılar yayınlamaktadır.

Pelin Akın Özalp

Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi

2010 yılında İngiltere’de Surrey Üniversitesi İspanyolca İşletme Bölümü’nden mezun olan Pelin Akın ÖZALP, iş hayatına ilk olarak Madrid’de Deutsche Bank Finans departmanının Strateji bölümünde başladı. Türkiye’ye döndükten sonra TAV Havalimanları Holding bünyesinde çalışmaya başlayarak geleceğin yöneticisi olarak yetiştirilmek üzere MT Programına katıldı. Şu anda, TAV Havalimanları Holding Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi, Akfen Holding Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi, IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği ve Akfen GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
Hâlihazırda DEİK İspanyol İş Konseyi’nde ve DEİK İngiliz İş Konseyi’nde farklı çalışma gruplarında yer alan Pelin Akın Özalp, aynı zamanda 1999 yılında Akfen Holding tarafından kurulan TİKAV’da (Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı) Mütevelli Heyet Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif çalışmalarda bulunmaktadır. Duke of Edinburgh International Award Türkiye Programı’nın Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Akın, London School of Economics’de (LSE) kurulan Çağdaş Türkiye Araştırmalar Kürsüsü’nde 2010 yılından bu yana Danışma Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Türkiye ve İngiltere arasındaki siyasi, ekonomik ve kültürel alandaki ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla 2011 yılında kurulan Tatlıdil Forumu’nun organizatörlüğünü üstlenen Pelin Akın Özalp’in TÜSİAD, TİKAD, TÜRKONFED, Genç Başkanlar Organizasyonu (YPO), B-20 Yürütme Kurulu’nda Altyapı ve Yatırımlar Komitesi, TOBB Genç Girişimciler Danışma Kurulu, Dünya Ekonomi Forumu Küresel Şekillendiriciler ve Gayrimenkul için Strateji Platformu (GİSP) üyelikleri bulunmaktadır. Ayrıca, 2015 yılında TÜSİAD Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği’ne ve TÜRKONFED, PODEM ve TAİDER Yönetim Kurulu Üyelikleri ’ne seçilmiştir.

Sayat Delice

Sayat Delice, Türkiye ve BDT bölgesinde perakende büyümesi ve gayrimenkul geliştirme konusunda kapsamlı bilgiye sahiptir. Delice, daha önce dünyaca ünlü Accessorize markasının Türkiye, Ukrayna ve Romanya’daki iş geliştirmesinden sorumluydu. Ortakların beklentilerini karşılayan ve 30’dan fazla Accessorize mağazası açmak için projelerde çalışan bir ekibi yönetti. Bay Delice, bölgedeki birçok uluslararası marka lansmanının bir parçasıydı ve perakende operasyon yönetimi ve planlaması konusunda deneyime sahip. İngiltere’deki Essex Üniversitesi’nden Uluslararası Yönetim Yüksek Lisansı ve Türkiye’deki Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden lisans derecesi vardır.

Uzmanlık Alanları: İş Geliştirme; Gayrimenkul Geliştirme; Stratejik Planlama; Analitik düşünme; Müzakere Yönetimi; Finansal Analiz

Selin Barlın Aral

Ortak Avukat, Paksoy Ortak Avukat Bürosu

2003 yılında İstanbul Amerikan Robert Lisesi’nden mezun olan Selin Barlın Aral, 2007’de Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki lisans eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Barosuna kaydolmasını takiben Georgetown University Law Centre’da (Hukuk Fakültesi) lisans üstü (LL.M.) derecesi alarak 2009 yılında mezun olmuştur. Selin Barlın Aral 2010 senesinden beri Paksoy Ortak Avukat Bürosunda çalışmakta olup 2019 yılından beri ortak avukat olarak görev yapmaktadır.

Selin Barlın Aral, gayrimenkul hukuku, birleşme ve devralmalar, ticaret ve şirketler hukuku ve kurumsal yapılandırma konularında uzmanlaşmıştır. Selin’in gayrimenkul hukuku alanındaki çalışmaları sponsor ve yatırımcılara konut ve ticari projeleri, konaklama yatırımları, veri merkezi operasyonları gibi bir çok dalda danışmanlık içermekte olup, kendisi bu müvekkillere günlük işlerinde de danışmanlık sağlamaktadır. Özellikle veri merkezi ve turizm/otel yatırımları ile ilgili geniş tecrübe sahibi olup, müvekkillerine gayrimenkul ile bağlantılı kat karşılığı inşaat sözleşmesi, tahsis (colocation) anlaşması, satış, kira ve geri alım sözleşmeleri ve imar mevzuatı uyuşmazlıkları gibi her türlü konuda destek olmaktadır. GYODER üyesi olan Selin Barlın Aral’ın çeşitli gayrimenkul hukuku konulu yazıları bulunmaktadır.

Selin Bozkurt

Manifesto – Ceo

1997 yılında, İstanbul Üniversitesi, İşletme Bölümünden Lisans derecesi ile mezun olmuş, 1998 yılında University of West Scotland, Cambridge ‘de Pazarlama eğitimi almıştır. Çeşitli şirketlerde Pazarlama konusunda üst düzey yöneticilikler yaptı.Yurtdışında da faaliyetlerini sürdüren Manifesto, Kurumsal İletişim, Corporate Events ve Yeni Medya Ajansı’nın kurucu ortağı ve CEO’sudur. Bugüne kadar 60 ülkeye seyahat etmiştir. Bloomberg Businessweek’te sanat ve seyahat yazıları yazmaktadır. İyilik İçin Sanat Derneği Başkanı, Yıldız Sarayı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, MİKA-DER Yönetim Kurulu Üyesi, HAKUT Yönetim Kurulu Üyesi’dir. İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Serdar Öncü

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Yüksek Mühendisi lisansını ve Deprem Mühendisliği Yüksek Lisansını tamamlanmıştır. İzmir Ekonomi Üniversitesi’ nden de Finans üzerine Yüksek Lisansı bulunmaktadır. Uluslararası iş ve gayrimenkul geliştirme, koordinasyon ve teknik ofis konularında profesyonel kariyeri boyunca tecrübe kazanmış olup; Taş Yapı ve Akşan Yapı’nın çeşitli departmanlarında görev almıştır. Ulusal ve uluslararası pek çok ödüle ve ünvana sahip projeler geliştirmiştir. Lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanlığı da bulunan Serdar Öncü, ulusal konferanslara konuşmacı ve moderatör olarak katılmaya devam etmekte olup, dünyanın pek çok ülkesinde edindiği vizyonuağırlıklı olarak proje geliştirme danışmanlığı, proptech girişimleri ve alternatif gayrimenkul yatırımları alanında gerek serbest gerekse ortağı olduğu kurumla birlikte çalışmalarına devam etmektedir.

Serkan Gül

Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Ofisi – Ortak

1998 yılında, Dokuz Eylül Üniversitesi, Hukuk bölümünden mezun olmuş, 2000 yılında University of Essex ‘den Uluslararası Finans Hukuku alanında yüksek lisans derecesi almıştır. İş hayatına 1998 yılında Postacıoğlu Hukuk Bürosu ‘n da başladı. 2000 yılından beri Hergüner-Bilge-Özeke Avukatlık Ortaklığı firmasında çalışmaktadır. Özellikle konut, ofis alanları, alışveriş merkezleri, otel ve liman yatırımlarına odaklanarak gayrimenkullere ilişkin işlemlerde geniş bir tecrübe kazanmıştır. Serkan Gül, müvekkillerine imar, inşaat izinleri, satım ve geri kiralama, kar paylaşımı anlaşmaları ve mühendislik, yapı ve inşaat sözleşmeleri, gayrimenkul yatırım ortaklıkları ve gayrimenkul yatırım fonları konusunda destek vermektedir. Gyoder üyesi ve Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Yönetim Kurulu Üyesi olan Serkan Gül ‘ün aynı zamanda, 2013 yılından beri Gayrimenkul Türkiye Dergisi ‘nin düzenli yazarlarındandır ve gayrimenkul hukuku konulu yazılar yazmaktadır.

Selman Aşçı

1994, Samsun/Bafra doğumludur. Ali Karasu Anadolu Lisesi’nden 2011 senesinde mezun olduktan sonra Yaşar Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm İşletmeciliği bölümüne girdi ve halen devam etmektedir. Üniversitenin ilk yıllarında arkadaşları ile birlikte Yaşar Turizm Topluluğunu kurdu ve destekleyicisi oldu. 2014 yıllında Mandarin Oriental Bodrum otelin de turizm sektörüne giriş yaptı ve 3 aylık stajını bitirdi. 2015 yılında yeniden Mandarin Oriental otelin de stajını farklı bölümlerde yaparak kendine farklı bir bakış açısı ekledi. Kariyerine ise 2016 yıllında AVM yönetim ve kiralamasında öncü şirketi Jones Lang LaSalle bünyesinde otel ve ağırlama grubun da stajını gerçekleştirdi. Halen eğitim hayatıne devam etmekte olup çeşitli organizasyonlar ve etkinliklerede katılmaya çalışmakta. Berkan Selman Aşcı, Yaşar Üniversitesi Turizm Topluluğuna üyeliği devam etmekte olup bunun yanı sıra Turizmin Geleceği Platform’u üyesidir. Berkan Selman Aşcı, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Tuğra Gönden

Cushman & Wakefield – Yönetici

1978 yılı, Berlin doğumlu olan Tuğra Gönden, Almanya ve ABD’de okul eğitimini tamamladıktan sonra Berlin Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden yüksek mühendis olarak mezun olmuştur. Tuğra Gönden inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde Almanya ve Türkiye olmak üzere çok sayıda önemli projelerde ticari gayrimenkul yatırım, kiralama ve mülk ve proje yönetimi ve görevlerinde bulunup 20 yıla yakın deneyime sahiptir. Ocak 2013 itibari ile Tuğra Gönden, dünyanın en büyük özel sermayeli gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman & Wakefield Türkiye’nin yönetici ortak olarak görev yapmaktadır. Cushman & Wakefield firmasına katılmadan önce, Jones Lang LaSalle şirketinde, Almanya ve Türkiye merkezlerinde proje geliştirme, mülk yönetimi, ticari gayrimenkul kiralama ve satış konularında bilhassa ofis, sanayi ve lojistik sektörlerinde görev almıştır. Bundan önce ise yine Almanya’da inşaat taahhüt konusunda kendi şirketleri ile müteahhitlik yapmıştır. Tuğra Gönden Urban Land Institute (ULI) üyesi ve Gayrimenkul için Strateji Platformu (GİSP) Yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve bir çocuk babasıdir ve iş dışında düzenli olarak yelken ve dağ bisikleti başta olmak üzere doğa sporları ile ilgilenip seyahat etmekten ve yeni yemek mekanlarını keşfetmekten hoşlanmaktadır.

Ufuk Tanrıverdi

İş Geliştirme Uzmanı / Ege Yapı

21 Ekim 1988, Adıyaman doğumluyum. Şenesenevler Süper Lisesi’nden 2006 senesinde mezun olduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği bölümüne girdim ve 2012 senesinde İnşaat Mühendisi unvanıyla mezun oldum. Üniversite öncesi ve üniversite dönemim boyunca, aile şirketimiz olan Kananlsan İnşaat’ a ait bir çok şantiyede ve merkez ofiste görevler aldım. Üniversite lisans eğitimim ve askerlik hizmetim sonrası, kariyerime 2014 yılı ortasına kadar, Kanalsan İnşaat bünyesinde Saha Mühendisi ve Şantiye Şefi pozisyonlarında görev alarak başladım. 2014 yılında Ege Yapı bünyesine Teknik Ofis Mühendisi olarak katıldım. Aynı dönemde, 2014 yılı eğitim öğretim yılında, Galatasaray Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mühendislik Yönetimi bölümünde eğitimime devam ettim. 2015 yılında sona eren eğitimim sonrası, kariyerime; 2015 yılından itibaren, Ege Yapı bünyesinde İş Geliştirme Uzmanı pozisyonunda görev alarak devam etmekteyim. 2016 yılı eğitim ve öğretim döneminde başladığım Bahçeşehir Üniversitesi “MBA In Real Estate” bölümünde yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim. Halen ODTÜ Mezunları Derneği, İstanbul ODTÜ Mezunlar Derneği, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası, Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği üyesi olup, iyi derecede İngilizce yanı sıra İspanyolca ve Fransızca da bilmekteyim.

Umut Atalay

Ülke Direktörü / RESOLUTE ASSET MANAGEMENT LLP

Resolute Asset Management Türkiye Ofis direktörü olan Umut, öncelikli olarak Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerdeki iş geliştirme faaliyetlerinin yönetilmesinden sorumludur.

Umut, Resolute öncesinde Türkiye’nin lider, Avrupa’nın ise 3. büyük demir çelik üreticisi olan Erdemir Grubu’nda 6 yıl Yatırımlar Direktörü ve Yatırım Komitesi Üyesi olarak görev yapmıştır. Erdemir öncesinde ise gerek yurtiçi gerekse yurtdışında, EBRD ve Karadeniz Holding’de öncelikli olarak borç yapılandırması, optimum gelir/gider yönetimi ile borç ödeme kabiliyetlerinin artırılması konularından sorumlu olarak 6 yıl süreyle CFO pozisyonunda çalışmıştır. 22 yıllık finansal yönetim tecrübesine sahip olan Umut, iş kariyerine yatırım bankacısı olarak başlamış, ardından demir çelik, döküm, inşaat, inşaat malzemeleri, tersane ve gemi işletmeciliği, kraft torba üretimi, tekstil, varlık ve gayri menkul yönetimi sektörlerinde yönetici olarak çalışmıştır.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Umut, Yeditepe Üniversitesi’nde MBA derecesine sahiptir. Bunlara ilave olarak Sabancı Üniversitesi ve The IEDC-Bled School of Management, Slovenia’da işletme ve iş idaresi konularında çeşitli eğitim programlarına katılmıştır.

Umut Çetin

1975 Çorum doğumlu olan Abdullah Umut Çetin, 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun olması akabinde İYTE’de yüksek lisan programında bir yıl yabancı dil eğitimi görmüş ve sonrasında The Hampstead School of English ’de dil eğitimine devam etmiştir. 1998 yılında Interbank A.Ş.’de MT olarak iş hayatına atılmıştır. Askerlik görevinin ardından gayrimenkul ve perakende sektörleri ile tanışması 2000 yılında Özdilek A.Ş ile olmuştur. 2003-2007 yıllarında Bursa Çimento A.Ş.’de Proje Yatırım Mühendisi olarak yatırım işini farklı bir sektörde deneyimlemiştir. 2007-2014 yılları arasında Tesco Kipa A.Ş. ‘de Gayrimenkul Satınalma Ege Bölge Müdürü olarak dünyanın ikinci büyük perakende firmasının Türkiye operasyonunda 200 m2 ‘den 12.000 m2 ‘ye çeşitli ölçeklerde leasehold, ground lease ve freehold birçok projeyi hayata geçirmiştir. Karakaşlar Group’da Gayrimenkul ve İş Geliştirme Koordinatörü olarak perakende sektöründe AVM kiralama ve yönetimi konularında deneyim kazanmıştır. Halen kendi firması ile İzmir merkezli olarak gayrimenkul ve perakende yatırımları konusunda yurt genelinde çeşitli alışveriş merkezleri , yatırımcılar, yerel ve ulusal ölçekli markalara danışmanlık yapmaktadır.

Umut Çetin

1975 Çorum doğumlu olan Abdullah Umut Çetin,1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun olması akabindeİYTE’de yüksek lisan programında bir yıl yabancı dil eğitimi görmüş ve sonrasında TheHampstead School of English’de dil eğitimine devam etmiştir. 1998 yılında InterbankA.Ş.’de MT olarak iş hayatına atılmıştır. Askerlik görevinin ardından gayrimenkul ve perakende sektörleri ile tanışması 2000 yılında Özdilek A.Ş ile olmuştur. 2003-2007 yıllarında Bursa Çimento A.Ş.’de Proje Yatırım Mühendisi olarak yatırım işini farklı bir sektörde deneyimlemiştir. 2007-2014 yılları arasında TescoKipa A.Ş. ‘de Gayrimenkul SatınalmaEge Bölge Müdürü olarakdünyanın ikinci büyük perakende firmasının Türkiye operasyonunda 200 m2 ‘den 12.000 m2 ‘ye çeşitli ölçeklerde leasehold, groundlease ve freehold birçok projeyi hayata geçirmiştir. Karakaşlar Group’da Gayrimenkul ve İş Geliştirme Koordinatörü olarak perakende sektöründeAVM kiralama ve yönetimi konularında deneyim kazanmıştır. Halen kendi firması ile İzmir merkezli olarak gayrimenkul ve perakende yatırımları konusunda yurt genelinde çeşitli alışveriş merkezleri , yatırımcılar, yerel ve ulusal ölçekli markalara danışmanlık yapmaktadır.

Yurdaer Kılıç

İcra Kurulu Üyesi / MESA MESKEN SANAYİ A.Ş.

Yüksel Savaş

Y. Mimar, PMP / Kurucu, PROTECTURE ‘’Protective Architecture’’

1970 Erzincan doğumludur. 1995 yılında MSÜ Mimarlık Bölümü’nden mezun olmuştur, aynı yıl başladığı Kentsel Tasarım yüksek lisans programını 2009 yılında verdiği tez ile tamamlamıştır. İş hayatı boyunca yurtiçi ve yurtdışında önemli projelerde görev almış; Yüksel İnşaat, Tekfen Mühendislik, Gap İnşaat, Bureau Veritas, Tahincioğlu, Sinpaş GYO gibi kurumsal firmalarda Proje Müdürlüğü’nden Genel Müdür Yrd’na kadar farklı pozisyonlarda başarı ile çalışmıştır. 2016 yılında kurduğu PROTECTURE ‘’Protective Architecture’’ firması ile gayrimenkul sektöründe Entegre Tasarım Yönetimi ve İnşaat Proje Yönetimi alanlarında hizmet vermektedir. Verilen yönetim hizmetleri dışında akademik ve özel kurumlarda Entegre Tasarım Yönetimi ve İnşaat Proje Yönetimi konularında dersler de vermektedir. Profesyonel hayatı boyunca araştırmayı, bilgiyi ve işbirliğini öncelikleyen Yüksel Savaş, başarı için üretkenlik ve entegrasyonun önemine inanmaktadır. Aktif olarak, PMI, İPYD ve GİSP üyelikleri bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce orta düzeyde de Rusça bilmektedir.

Zeynep Ökke

Avukat, Ökke Hukuk Bürosu

Lisans Eğitimini, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde almıştır. Stajını Yamaner&Yamaner Hukuk Bürosunda tamamladıktan sonra İngiltere’de, Cambridge Law Studio’da Hukuk dersleri almıştır. Ökke Hukuk Bürosu’nda Gayrimenkul Hukuku alanında çalışmıştır. İngiltere, Kent Üniversitesi’nde kara para alanındaki tezini yazarak 2012 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra Ökke Hukuk Bürosunda Gayrimenkul Hukuku ve Ceza Hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır. Yabancıların Gayrimenkul Alımları Konusunda Mevzuat Uzmanı olan Ökke, birçok sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak bilgilendirme toplantıları yapmaktadır. 2015 yılında Sotheby’s Institute of Art, Londra’da Sanat Hukuku ve Sanat Yatırımı hakkında kapsamlı dersler almıştır. Türkiye’nin ilk ve tek sanat Hukuku ofisi, Ökke&Hekim Hukuk Bürosu( ART LAW FOR ART MARKET) ‘ nun kurucularındandır. Aynı zamanda eğitim hayatından bu yana insan hakları ve ceza adaleti alanındaki çalışmalarını sürdüren ÖKKE, mümkün olabildiğince Pro-Bono Projeler üzerinde de çalışmalarını sürdürmektedir.